Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Manapság már minden büfészak?

Manapság már minden büfészak?

Figyelt kérdés
Szóval olvasgatok itt gyiken, és mást se látok, minthogy minden szakot ami nem mérnöki, vagy orvosi azt, leszólják, azt mondják semmire nem jó, meg hogy büfészak. Ugyanakkor valakik meg azt írják, hogy milyen jó meg hasonlókat. Na most akkor, hogy van ez? Most leginkább a gazdasági szakokra értem ezt.

2015. jún. 3. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Általában azok szólják le ennyire, akik még ennyit se tettek le az asztalra, szóval nem végeztek el egy felsőoktatási szakot sem!

Büfé szaknak általában a könnyen megszerezhető diplomát nevezik, de kérdem én, kinek mi a könnyű!


Pl. egyesek szerint, az informatikus könyvtárosi szak is "büfé" szak, de szerintem egyeseknek, akik ezt állítják, egyes tantárgyakkal lehet meggyűlne a bajuk.


Úgyhogy, sokaknak csak a szája nagy! :)

2015. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Büfé szaknak azt nevezik amivel nem tudsz elhelyezkedni, legalábbis nem olyan munkát kapsz mint amire képeztek az egyetemen (mehetsz a mekibe dolgozni)
2015. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

hiába pontozzátok le az elsőt, igaza van. egyrészt mindenki más adottságokkal rendelkezik, tehát értelmetlen az ilyen „a xy szakot bárki elvégezne, xy szakok könnyebbek” kijelentések. amúgy kétlem, h gazdasági szakokkal ne lehetne viszonylag jól elhelyezkedni.


akik leszólják, azok általában komplexusos, frusztrált emberek, akik így adják ki a dühüket, de igazából sem a statisztikákat nem ismerik, sem említett szakokat.

„Pl. egyesek szerint, az informatikus könyvtárosi szak is "büfé" szak, de szerintem egyeseknek, akik ezt állítják, egyes tantárgyakkal lehet meggyűlne a bajuk. „

persze. de mint tudjuk, Magyarországon mindenki ért mindenhez, mindenki okosnak tartja magát, hallottam már buszon olyan beszélni alig tudó nőt, aki lebutázta az egyetemistákat, de van itt az oldalon egy kattant orvostanhallgató, aki szidja a bölcsészeket, hogy nincs logikájuk, közben meg az összes érvelési és logika hibát elköveti 10 soron belül. ahogy mindenki könnyűnek tartja az aktuális érettségit, aztán gyanítom, 2-3asnál jobbat egyik sem kaparna össze, ha most hirtelen kitöltetném velük.

2015. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van pár gazdász tárgyam mérnök hallgatóként, és utálom őket mint a sz@rt. Nehezebbek mint a normális tárgyaim, szóval aki azt mondja, hogy a büfészakok könnyűek az buta. A büfészakok azért büfészakok mert nagyon durva túlképzés van, és ha kell az országba összesen 100 valamiből akkor feleslegesen képzünk évente 100-at belőle, mert az első 100-on kívül alig fognak elhelyezkedni szakma közeli munkában
2015. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan így van kedves utolsó! És a bölcsész szakok 85 százaléka ilyen pl. De nem csak a Bölcsészettudományin vannak büfészakok, csak itt vannak a legnagyobb arányban. Bár itt is vannak normális szakok, csak kevesebb.
2015. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!