Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányin elvégzett Kommuniká...

Kodolányin elvégzett Kommunikáció és médiatudomány felnőttképzés szak után kreditek felhasználása az ELTE-n?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy baromira elszúrtam a magyar emeltet idén, ellenben minden másból bőven felülteljesítettem az elvárásaimat (igaz ez még csak az írásbeli).

Magyar szakra jelentkeztem, de ez a magyar emelt miatt tutira nem lesz meg.

Vonakodtam a kommunikációtól, mondván, hogy na azt marha drága lenne kifizetni, pedig 8 éve erre vágyok.

Most, hogy a magyar ugrott, diákhitel ide vagy oda, ezt akarom. Felnőttképzésben, pótfelvételin jelentkeznék a Kodolányira (bőven meglenne a pontom, hála annak, hogy ide nem kell a magyar emelt), és elvégezném itt a két évet. A honlapon azt írják, hogy az itt megszerzett kreditek átvihetőek az alapképzésre. De tegyük azt, ha én addig csinálok egy közép magyart, és egy szintemelőt angolból, és két év után jelentkeznék az ELTE-re, oda is érvényesek lennének a krediteim alapképzésre?

18/L


(Büfé szak, mire való ez, mekis eladó válaszok kíméljenek, úgyis csak lepontozom ezeket a válaszokat.)


2015. jún. 3. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon nevű alapképzésre vonatkozik ez, függetlenül az egyetemtől. Tehát csak kommunikáció és médiatudomány szakra, de oda bármelyik egyetemen.
2015. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez zene füleimnek!

Még sincs minden veszve. :)

2015. jún. 3. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ez zene füleimnek!"

Ez nekem is jó hír, de igazából, csak most, 2024-ben olvasom ezt.

Remélem, nincs minden vesz(t)ve; még 2024-ben is lesz talán csak Kommunikáció és Médiatudomány, vagy Marketing és PR képzés...

Bevallom igazából, hogy a Nemzetközi tanulmányoktól azért félnék, mert nagyon sokféle, és könnyű az összekeveredés.

márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól kell figyelni, és nem a bulizókkal menni, hanem tanulni rendesen... tudom, ez erő és odafigyelés, koncentrálás igényes, de megéri később, amikor szinte mindegyik gyakorlati pillanatra, képzésre emlékszünk és fel tudjuk idézni a tanulmányinkat.

Tudom, hogy "egyszer élünk", de a lényeges, hogy levizsgázzunk, és valamiből megéljünk.

Azt pedig csak tanulással lehet. Nem másképp.

Szórakozni, koncertezni és egyéb tevékenység csinálni idősebb korban is lehet.

márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül amúgy kereskedelem marketinget végeztem és 5 évet dolgoztam a médiában bele öltem az összes energiámat, jelenleg totálisan újra kezdtem mindent és az évek alatt atertekeltem az életet, könyvelőnek tanulok és elkezdtem dolgozni egy fogaszaton áthidaló idoszakkent.

Röviden ennyit a témáról :D

márc. 13. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!