Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai tanulmányok...

Középiskolai tanulmányok elvégzése után tehetek még érettségit valamely tantárgyból/tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy lehet szintemelőt, javítót... De a lényeg most az volna, hogy lehet-e új tantárgyból érettségizni miután az iskolából kikerültem. (Példa: Leérettségiztem magyarból, idegennyelvből, matekból, történelemből + iskolai tanulmányaimat befejeztem de még informatikából szeretnék egy középszintűt tenni, vagy éppen egy emeltet)

Lehetséges ez?



2015. ápr. 20. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. Miután végeztél a középiskolával, bármilyen tárgyból tehetsz érettségit (amiből lehet persze:D), ehhez az Oktatási Hivatalon keresztül kell leadnod a jelentkezést, és fizetni is kell érte (az emelt drágább). De akadálya alapvetően nincsen!
2015. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges persze. :) Be kell menned egy középiskolába, hogy érettségizni szeretnél(, ha most mész akkor csak az októberi érettségikre tudsz jelentkezni). Kb 15-16 ezer forint egy középszintű érettségi az emelt 25-26 ezer forint.
2015. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De Oktatási Hivatalon keresztül is jelentkezhetsz, de szerintem könnyebb egy középiskolában jelentkezni, mert akkor abban az adott intézményben teszed majd az érettségi vizsgát le.
2015. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem lehet akármelyik iskolában csinálni, pl. emelt érettségi esetén nincs is mindenhol...
2015. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet utána is érettségit tenni. Én ott maradtam az iskolámban 5., 6. évre, akkor mentem újból matekból. Nem kellett fizetnem semmit. Leget a tanulói jogviszony miatt.
2015. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Emelt érettségire csak Oktatási Hivatalon keresztül lehet jelentkezni, a középszintűre bárhol.
2015. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor van ingyen, ha már egyszer érettségiztél az adott tárgyból, de megbuktál. A javító érettségi ingyen van.
2015. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem buktam meg, 3-ast kaptam. Azt akartam javítani. Középszint volt, de emeltre is ingyen lehetett volna jelentkezni, amíg oda járok szakképzésre. Ez kb. 6-7 éve volt. Mostmár kinézem, hogy mind fizetős.
2015. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A saját sulimban én is ingyen mehettem újra,pedig nem buktam meg és már nem is jártam oda
2015. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!