Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Báriki tehet emelt szintű...

Báriki tehet emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés

Barki tehet emelt matek erretsegit akkor ha csak 4-es re all? vagy kel valami engedely a matek tanartol?


es a gimnaziumnak van kuldon osztalya azoknak akik emelt matekbol akarnak eretsegizni?



2015. jún. 6. 15:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
6%

Bárki tehet emelt szintű érettségit, maximum nem az iskolád fogja szervezni, és elrendezni a papírmunkát, hanem neked kell (az viszont nagyon úgy tűnik, hogy fizetős lesz, jelenleg 26 ezer forint).


Az iskolák nem kötelezhetőek arra, hogy külön foglalkozást biztosítsanak az emelt szintre készülő diákoknak. Ha van kapacitásuk, akkor biztosítanak, de nem kötelezhetőek rá.

2015. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

> „Báriki tehet emelt szintű érettségit?”

Nem, részletesen lásd itt:

[link]


> „Barki tehet emelt matek erretsegit akkor ha csak 4-es re all?”

Ezek szerint téged ez érdekel:

12.§ (2) „Az érettségi vizsgára jelentkező - függetlenül attól, hogy milyen szintű érettségi vizsgára készült fel a középiskolában - szabadon választhatja meg a vizsga szintjét.”


> „vagy kel valami engedely a matek tanartol?”

Nem kell, de illik neki szólni, és gyakran érdemes megfogadni a tanácsát.


> „es a gimnaziumnak van kuldon osztalya azoknak akik emelt matekbol akarnak eretsegizni?”

Ha külön osztály nem is biztos, hogy van, de be szoktak iktatni néhány órarendi órát pluszba azoknak, akik emelt szinten akarnak felkészülni.

2015. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%

bárki tehet emelt szintűt. a feltétel annyi, hogy rendelkezz félévi- és évvégi osztályzatokkal addigra az adott tárgyból.

nem kell engedély a tanártól.


tavaszi érettségi szezonra valamikor télen kell jelentkezni, iskolán belül. egy papírt kell kitölteni, hogy milyen tárgyakból milyen szinten szeretnél vizsgát tenni.

az emelt szintű vizsgákat külön bizottság intézi (azaz, az írásbelit nem az iskolában javítják ki, illetve a szóbeli vizsgabizottságban nem ülhet a tanárod), az Oktatási Hivatal intézi. az OH-t pedig nem érdekli, hányas osztályzataid vannak, a matektanárod személye és véleménye sem érdekli őket.


a gimnáziumok rendszerint szoktak biztosítani lehetőséget arra, hogy egy-egy tárgyat alaposabban tanulhasson az, akit érdekel. ez a 'fakultáció'. (legalábbis nálunk így hívták.) természetesen ha X tárgyból fakultációra jársz, nem kötelez arra, hogy aztán emelt szinten érettségizz belőle. de tény, hogy könnyebb úgy emeltezni, ha behatóbban foglalkozol valamivel és külön figyeli az igényeket a tanár, hm? :)



iskolánként eltérő, mit hogyan szokás, nálunk annak idején úgy nézett ki, hogy 10. osztály év végén nyilatkozhattunk, hogy melyik 2-3 tárgyból szeretnénk fakultációra járni 11-12. osztályban.

évfolyamszinten létrejöttek így kisebb csoportok. én csak a szokásos heti 3 órában tanultam matekot, míg ők heti 5 alkalommal, volt, hogy egyik-másik nap délután volt még plusz órájuk erre a célra.

2015. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
akkor en oktoberben letehetem az emelt info eretsegit ha meg nem tettem kozep info eretsegit?
2015. jún. 6. 16:17
 5/31 anonim ***** válasza:
54%

igen, elvileg ennek semmi akadálya.

(nekem is van olyan tárgyam az érettségi bizonyítványban, amiből nincs középszintű vizsgaeredményem, mert eleve rögtön emeltre jelentkeztem és azt csináltam.)

2015. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
igen, de nekem az a kerdesem hogy oktoberben is letehetem?
2015. jún. 6. 16:26
 7/31 anonim ***** válasza:
37%
Vagyis előrehozottat
2015. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%
na, előrehozott érettségikkel kissé bajban vagyok, ezt inkább kérdezd meg az iskolától és/vagy egy aktív, érettségiztető tanártól. az utóbbi időben volt elvileg pár/valami változtatás, az előrehozottakkal kapcsolatban.
2015. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
igen azt. lehetseges? azt halottam mar nem lehet...
2015. jún. 6. 16:28
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem az van, h nyelvből meg infoból lehet menni

ősszel (is)? Csak a többiből nem lehet

2015. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!