Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez hogy működik a vallásos...

Ez hogy működik a vallásos gimikben?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék átiratkozni az egyikbe és kell íratnom a helyi plébánossal egy "plébánosi jellemzést" ami rólam szól vagyis az én felvételimhez kell.

Viszont a minta alapján a plébánosnak kell írnia pár mondatos jellemzést is rólam, amivel az a baj hogy szerintem ő nem igazán ismer engem. Valamint a többi kérdésre sem hiszem hogy tudná a választ, mert velem kapcsolatosak.

Most ha összeszedem magam, akkor elmenjek hozzá egy szentmise után és kérjem meg rá hogy EGYÜTT kitöltsük vagy hogy?


2015. jún. 9. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk általánosban annyi volt benne, hogy korának megfelelően jár templomba, hány testvére van, esetleg egyéb egyházi kötődés (szülők karitatív munkája, énekkar stb). Igazából annyi a jelentősége, hogy a plébános kezeskedik azért hogy te az adott valláshoz tartozol.
2015. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4 gyerekem járt egyházi általánosba, most 3 jár egyházi gimibe. Kértünk már jó néhány ajánlást. Még soha nem volt gond. Igen, jó az ötlet, hogy együtt kitöltitek, gondold át, mit szeretnél, mit írjon bele. Olyan is van, hogy azt mondja, töltsd ki, aztán majd aláírja.
2015. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ilyenről még nem hallottam, pedig egyházi iskolába jártam. Ezt jó lesz megjegyezni, mármint azt, hogy egyházi iskola, nem pedig vallásos gimi.


Az iskolában az számít, hogy melyik felekezethez tartozol vagy tényleg odatartozol-e. Az, hogy nem ismer személyesen a plébános, szerintem nem probléma, csak közölnöd kell vele, hogy a gimnáziumi felvételihez kell.


(Ha anno nekünk ilyen kellett volna, engem föl se vettek volna, mert nem tartozom egyik felekezethez sem.)

2015. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!