Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Több jelentkező- magasabb...

Több jelentkező- magasabb ponthatár az orvosin?

Figyelt kérdés
Van egyenes összefüggés a két adat között? A fogorvosi szakra, ahová jelentkeztem tavaly 379-en jelentkeztek, ebből 89 első helyen, így lett 400 pont a ponthatár. Előtte, amikor 486-an jelentkeztek, ebből 103 első helyen, 423 pont kellett a bekerüléshez. Idén jóval többen,530-an jelölték meg, ebből 114-en első helyen. Előfordulhat, hogy a tavalyi 400 ponthoz képest megugrik 425 pont környékére a ponthatár?

2015. jún. 12. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nincs! :)


Így jönnek ki a ponthatárok:


Megadnak egy számot, hogy hány embert vesznek fel, pl. 150. Jelentkeznek 300-an, de ebből ugyebár csak 150 embert vehetnek fel. Felveszik a 150 legmagasabb pontszámú embert, és az utolsó felvett ember pontszáma lesz a ponthatár.

Tehát ha Mariskának 470 pontja van, felvették, de az utolsó felvett embernek csak 405, akkor 405 lesz a ponthatár.

2015. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, lényegében arra akartam kilyukadni, hogy ígyis úgyis a jelentkezők pontszámától fog függeni. Lehet, hogy sokan jelentkeztek, de nem biztos, hogy magas pontszámúak lesznek.
2015. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kifejtő válaszodat! Igen, ezzel tisztában vagyok, csak megijedtem, hogy lehet összefüggés a magasabb jelentkezőszám és a magasabb ponthatár között, mert ugye akkor nagyobb az esélye, hogy sokkal jobb pontszámú emberek jelentkeztek. Ment a zöld kéz! :)
2015. jún. 12. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, az idei kémia nagyon szarul sikerült, úgyhogy sokkal magasabb ponthatár nem hinném, hogy lenne, mint a tavalyi! Pár pontos (esetleg max. 10-15) emelkedést jósolnak egyesek, mások inkább nagyjából hasonlót a tavalyinál, bár csökkenés sem valószínű túlzottan. 414 ponttal remélem, hogy bekerülök :)
2015. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!