Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem jó szóbeli eredmén...

Van esélyem jó szóbeli eredményre?

Figyelt kérdés
Az írásbeli érettségi eredményeim nem lettek rosszak, van amit már előrehozottan megcsináltam. Kedden érettségizek magyarból és töriből, de elég nehezen jegyzem meg a dolgokat. Eddig kb. 10 történelem és 10 irodalom tételt tudok, nyelvtanból még semmit kb. Van még esélyem jó eredményekre, ha átnézegetem vagy nagyon sok tanulást igényel? Irodalomból mik a fontos dolgok életrajz vagy inkább pályakép? Hogy néz ki egy felelet, mennyi segítség van? (Írásbeli eredmények: irodalom:76%, történelem: 72%)
2015. jún. 13. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Töriből van forrás előtted abból sok mindent ki lehet szedni.


Magyarból meg inkább tanuljál. Nyelvtanból én jóformán csak a feladatokat oldottam meg.

Irodalomból meg az életrajzot annyira nem kell tudni. Szerintem elég elhelyezni az időben. Illetve tudni kell hátérinformációkat. Meg a történetet kifejteni.

2015. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Életrajz nem kell, az nem érettségi. Irodalomnál a szöveg maga a segítség.
2015. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ÉS akkor mit kell elmondanom pl. milyen kérdések lehetnek? Petőfinél egyértelműen megadták, hogy Az apostol kell, ott ugye egyértelmű, de pl. Vörösmartynál csak annyi van, hogy romantika. Ott miről érdemes beszélni? Találtam tételeket, de túl hosszúnak és nem elég lényegre törőnek tűnnek.
2015. jún. 13. 19:42
 4/5 A kérdező kommentje:
*Nem tűnnek elég lényegre törőnek.
2015. jún. 13. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit tanultatok Vörösmartyról de azt érdemes beemelni.

Pl:. mi a Csongor&Tündét, Szózatot tanultuk. El tudod mondani miről szól/miért írta? Ki tudod emelni belőle a romantikus elemeket. De pl:. van akik a Zalán futását tanulják... Ha azt tanultad akkor azt is beleveheted.

2015. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!