Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A művészeti záróvizsgáért (12...

A művészeti záróvizsgáért (12 év zongora művészeti iskolában, bizonyítvány) adható plusz pont a felsőoktatási jelentkezés során? (Pszichológia)

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egészen biztos? Mert 2 éve 10 plusz pontot jelentett...csak a jelenlegi rendszert nem ismerem..
2015. jún. 15. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg sajnos tényleg nem... Az én táncvizsgám se ér semmit ilyen szempontból idén.
2015. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egészen biztos. És nem akarlak bántani, de ha létszükség az a plusz tíz pont, mert anélkül nem tuti a bejutás, akkor nem igazán vagy pszichológia szakra való.
2015. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, ez egy hatalmas nagy hülyeség, ráadásul igazságtalan is. Pszichológiánál van olyan magas ponthatár és akkora konkurencia, hogy egy-két ponton is rengeteg múlhat, ez nem intelligencia és rátermettség kérdése.
2015. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Hát nem tudom, nekem nem ez a tapasztalatom. Hatalmas a túlképzés, és az itt lévők csak egy hányada az, aki valóban idevaló és a lépést is rendesen tartani tudja. Aki nem tud úgy tanulni, hogy összeszedjen 450 pontot, annak a szakon is nagyon nehéz dolga lesz.
2015. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jár érte.

Amikre viszont jó zsíros pluszpontok járnak, az alábbi tárgyak közül bármely kettő emelt érettségi, ha legalább 45%-os:

magyar, töri, matek, biológia, idegen nyelv

Két emeltre már eleve megvan a maximum kapható 100 többletpont, de pszichológia szakra nem kötelező emeltet tenni, itt jön képbe a többi lehetőség:

Nyelvvizsga (közép: 28 pont, felső: 40 pont), OKTV-n, SZÉTV-n legalább 30. helyezés, TUDOK helyezés, OKJ-s vagy felsőoktatási szakképzés, aztán olimpiai részvétel, meg egyéb kiemelkedő sporteredmények, Országos Művészeti Tanulmányi Versenyen legalább 3. helyezett, hátrányos helyzet (gyereked van, fogyatékossággal élsz), Szakirányú Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen legalább 3. helyezett.

Ennyi az összes.


Tulajdonképpen miért akarsz pszichológiára menni?

Nem azért mondom, mert amúgy nem is ismerlek... csak rengetegen akarnak odamenni, mert menőnek számít, csakhogy közülük sokaknak fogalmuk sincs róla, miről is szól valójában ez a tudomány.

Érdekesnek tényleg érdekes, de arra meg ott van a millió szakirodalom. Én sem mentem pszichológiára, pedig a pontszámom alapján meglett volna, de csak azért mert érdekel, nem lettem volna jó pszichológus :)

2015. jún. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!