Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségiztem ma, nem...

Szóbeli érettségiztem ma, nem húzattak egyikből se pót tételt, most akkor átmentem?!

Figyelt kérdés
Olyat is hallottam, hogy ha a 12,5% ot nem érted el, akkor húzatnak pót tételt, de ha elérted a kettes felét, akkor nem kötelesek húzatni, és akkor a szóbeli+írásbeli teljesitmény átlagát nézik. help pls.. nagyon félek, hogy megbuktam

2015. jún. 15. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nah, most nem a 41.§-t, hanem a 36.§-t kell elolvasni:

[link]

(5) „Ha a vizsgázó a húzott tétel anyagából teljes tájékozatlanságot árul el, azaz feleletének értékelése nem éri el a szóbeli vizsgarészre adható összes pontszám 12%-át, az elnök egy alkalommal póttételt húzat vele.”


Tehát ha nem húzattak veled póttételt, akkor az is lehet, hogy 13%-os lett a felelet.

2015. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha 13 % os és kettes lett mondjuk az irásbeli akkor bukta?
2015. jún. 15. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Akkor csak el kell olvasnod a 41.§-t is…
2015. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez bonyolult.. választ írj ne linkeket pls
2015. jún. 15. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Jobban járnál a buktával, akkor lenne esélyed felkészülni arra, hogy valaki az orrod alá nyom valamit, amire azt mondja, hogy sokat nyersz vele, közben arra kötelez, hogy mindenedet add oda neki. De nekem mindegy…


Akkor bukta, ha nem éred el a 25%-ot az írásbelin és a szóbelin együtt.


Abból, hogy kettes lett az írásbelid, nem derül ki, hogy egy 13%-os szóbelivel eléred-e ezt, tehát a válasz: NEM TUDOM.

2015. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
más valaki?
2015. jún. 15. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:
ÍRD MEG, HOGY HÁNY %-OS LETT AZ ÍRÁSBELID!
2015. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 100 pontos írásbelid 25%-kal lett kettes, és te 7 pontot értél el a szóbelin (14%-ot), akkor 32 pontod van összesen, ami 21%, tehát akkor megbuktál.


Viszont ha nem 25%-kal, hanem 32%-kal lett kettes, és te 6 pontot értél el szóbelin (ekkor se húzatnak veled póttételt, mert elérted a 12%-ot), akkor 38 pontod van összesen, ami 25%, tehát átmentél.


De még az is lehet, hogy 70%-ot értél el a szóbelin, és 38%-kal lett kettes az írásbelid. Ha ez mondjuk történelemből történt, akkor 51%-os az érettségid, ami hármas.


INKÁBB AZT ÍRD MEG, HOGY HÁNY PONTOS LETT AZ ÍRÁSBELID. Azzal kicsit biztosabbra tudunk menni, ha a határon vagy.

2015. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
A #5 a helyes válasz akkor is, ha lepontozod. Vagy valaki más. Valaki itt vért izzad, hogy válaszolhasson neked, de te még annyit sem értesz meg, hogy az írásbeli és a szóbeli eredménye együtt határozza meg a végeredményt, és el kéne végre árulnod, milyen lett az írásbelid... Ahogy látom, te nem az igazságra vagy kíváncsi, csak várod, hogy valaki megnyugtasson és becsapjon valami jól hangzóval. És ami az ijesztő ebben, hogy ugyanolyan szavazójogod van, mint egy gondolkodó embernek.
2015. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!