Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most szeptemberben megyek...

Most szeptemberben megyek először középiskolába, mit hogy csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az első nap mit csináljak, hogyan viselkedjek, mutatkozzak be...

Hogyan keressek új barátokat, milyen témákról beszélgessünk?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

14/F



2015. jún. 16. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy máskor..
2015. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Legyél természetes. Nem feltétlenül kell a menő arcokkal elkezdeni ismerkedni. Aki a barátod lesz, úgyis hozzácsapódsz. Semmi nem változik a középiskolával (én már 2 éve érettségiztem, és rálátok). Csak sokan azt hiszik, milyen menő KÖZÉPISKOLÁBA járni. Pedig nagyon meglepődsz, mert nem az osztály-/évfolyamtársaktól kell elszenvedni a piszkálódást, hanem a felsőbb évesektől.

Velük viszont nem kell foglalkozni, koncentrálj arra, hogy az első évben jól teljesíts tanulmányi eredmény tekintetében.

2015. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak viselkedj természetesen és ne próbálj menőzni és másnak kiadni magad, mert gyorsan lehullik a lepel.

Ha az ember kicsit visszahúzódóbb, akkor az első 1-2 nap lesz nehézkesebb. De aztán akarva-akaratlanul az ember úgyis vált pár szót 1-1 osztálytársával, majd többet és másokkal is és szép lassan kialakul a baráti kör (nem feltétlenül azokkal az emberekkel, akiket elsőnek ismertél meg).

Én tavaly érettségiztem, most egyetemre járok, de még emlékszek az első napjaimra. Én a kis félénk gyerek faluról bekerült hirtelen a városba, ahol semmit és senkit sem ismert :D

Az első napon gyakorlatilag csak néztem a többiekre, alig beszéltem valamit. Aztán egyik órán egy nyitottabb gyerek ült be mellém, akivel elbeszélgettünk, aztán szerintem az ő közvetítésével kerültem kapcsolatba a többiekkel is. Majd szép lassan kialakult a társaság, akikkel később szépen lassan eljárogattunk bulizgatni is. Majd lett az érettséginek pár embert leszámítva fel is szívódott mindenki :D

2015. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!