Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért érzem gáznak, hogy...

Miért érzem gáznak, hogy bölcsészkaron fogok továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Amikor megkérdezik, hova megyek egyetemre, mindig félve mondom el. Bölcsészkaron belül távol keleti nyelveket fogok tanulni, mert ez érdekel igazán, és a nyelvekhez értek, de annyiszor hallani, hogy büfészak meg egyebek.
2015. jún. 17. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mérnökként is végezheted a mekiben, szóval ne aggódj.
2015. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

nem, mernokkent maximum csak vendeg vagy a mekiben. Es bolcseszkent is leginkabb az.


Ha ezt valasztottad, tisztaban vagy a perspektivakkal es a kovetkezmenyekkel, akkor nem ertem mi a problema.

2015. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
A nyelvtudásból meg lehet élni, ne aggódj! :)
2015. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már büfé szak a keleti nyelvek? A skandináv nyelvek mellett nagy igény van az ilyeneket beszélő emberekre. Főleg a multiknál, de a turizmusban is. Megnézném, hogy a fanyalgók közül hányan tudnának japánul, de főleg kínaiul megmukkani, írni. Én mindkettőt tanultam egy ideig és igen csak kevés embernek ment a csoportból. A nyelvek sosem lesznek büfészakok. Én biztos nem szégyelném. Azt viszont igen, ha 6-8 évig járnék mérnökire és 2-el csúsznék át. Nem lehet mindenkire ezeket erőltetni, mert a reál a nem büfé.
2015. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem, mernokkent maximum csak vendeg vagy a mekiben."

Már aki. Megnézném hova vesznek fel egy 2-es államvizsgás, többször újrafelvételizett, 6-9 év alatt végzett mérnököt. Érteni is kell a szakmához, nemcsak a papír számít.

2015. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább az utolsó értette, hogy mire gondoltam.


A második válaszoló meg szálljon le a magas lóról. :)

2015. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

"Megnézném hova vesznek fel egy 2-es államvizsgás, többször újrafelvételizett, 6-9 év alatt végzett mérnököt."


Nyugi, fog a szakmajaban allast talalni. Jelenleg akkora kereslet van mernokokre, hogy minden hulye el tud helyezkedni.

2015. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Én tanárnak fogok szeptembertől tanulni. A TKK karán van, de valamelyik órám a BTK-ban lesz.

Én is nagyon félek ettől. A tanár hallgatókat is úgy lenézik, mint a bölcsészeket?

2015. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

most komolyan, mit foglalkozol azzal, h ki mit gondol erről?


az átlag magyar azt se tudja, mi az a bölcsész szak, csak szeret másokat szidni.


a bölcsészeket a frusztrált reál szakosok és a diplomával nem rendelkező tanulatlan emberek szokták szidni.

és nem mellesleg egyik tábor tagjai sincsenek tisztában statisztikákkal, csak ilyen "mindenki bőcsész a mekiben dógozik" mondatokra futja nekik.


ne foglalkozz velük, tanulj szorgalmasan.

2015. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
A nyelvszakok nem büfészakok, főleg a keleti nyelvek nem, mivel valóban kevesen beszélik őket, a magyarok közül, főleg jó szinten. Büfészakok inkább a szabad bölcsészet, kommunikáció és médiatudomány, történész, néprajz, szociológia, politológia, meg az ehhez hasonló szakok. A Bölcsészettudományi Egyetemen is vannak óriási különbségek a szakok között. Egy nyelvszak, vagy egy tanári szak, az nem büfé, csak az ilyen inci-finci isztikák, meg lóg!iák
2015. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!