Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvételi feladatsoroknál,...

A felvételi feladatsoroknál, a magyart, mi alapján állítják össze?

Figyelt kérdés
Mert már oldottam meg feladatsorokat (nyolcadikost), de olyanok is vannak benne, amik egyáltalán nem szerepelnek a tankönyvünkben,se a munkafüzetünkben. A Mozaikos nyelvtan könyvek milyenek? (Tudom, hogy a nemzeti tanterv alapján, de akkor is, parázok a felvételitől 😕)

2015. jún. 18. 11:47
 1/1 anonim válasza:

Szerintem szándékosan nem olyan a feladatsor, mint amit megszoktak eddig a diákok. A magyar egyes területei szerepelnek a felvételiben például fogalmazás írása, helyesírás, nyelvtani szabályok alkalmazása, versben költői eszközök felismerése.

Úgy tudsz felkészülni ha első félévben jársz valamelyik középsuli előkészítőjére, meg ha minél több feladatsort oldasz meg. Mivel 2004 óta van felvételi, egészen rutinos is lehetsz a végére. Nekem is furcsa volt, hogy a feladattípus teljesen más, mint a könyveimben, de hozzá lehet szokni.:)

2015. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!