Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik közgázos MSc képzést ajánlanátok leginkább egy már meglévő mérnök diploma (villamosmérnök) mellé?

Figyelt kérdés

Amelyek szóba jöhetnek: műszaki menedzser, vezetés és szervezés (valamint esetleg pénzügy, számvitel).


Ezek közül, úgy hallottam, hogy csak a műszaki menedzseren fogadják el a BSc képzés során megszerzett villamos diplomát (BME-n). Egy vezetés és szervezés MSc-re jelentkezéshez bizonyos tárgyakat kellene még teljesíteni, habár ennek a mikéntje kicsit zavaros: minden kritériumtárgy meg kell legyen az MSc-re jelentkezésig, vagy lehet az MSc-s tárgyakkal párhuzamosan is végezni ezeket? (Ez nyilván a vezetés és szervezés esetén lenne inkább problémás, minthogy a műszaki menedzsernél nincsenek ilyen követelmények.)


A két opció közül a vezetés és szervezés jobban hangzik, ám lényegesen nehezebbnek tűnik, ráadásul még nagy eséllyel a további félévekben plusz GTK-s szabválokat is el kéne végezzek, hogy meglegyen a bemeneti előkövetelmény. Megéri-e, lényegesen nagyobb előnyt jelent-e a vezetés és szervezés (vagy esetleg bármi másik) egy villamosmérnök diplomával kiegészítve, mint egy műszaki menedzser ugyanezzel a villamos diplomával kombinálva?


Köszönöm segítségeteket!



2015. jún. 20. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért pont közgázos MSc-t szeretnél?


Például főspecializációnak irányítórendszerek, mellékspecializációnak intelligens robotok és járművek kombó elég jó lenne, ha már BME

2015. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyrészt, mert érdekel ez az irány is, másrészt pedig mert úgy hallottam, hogy kifejezetten előnyös tud lenni, mikor céghez kerülsz, hogy van egy közgáz másoddiplomád. Van ismerősöm, aki csinált hasonlót, és ahelyett, hogy full kezdő pozícióban kezdett volna, már talán középvezetőként kezdte a pályafutását, lényegesen magasabb fizetéssel. S így nem egy a munkájához nem értő, de abba belepofázó valaki került fölé, hanem ő lett a vezetője a részlegnek.
2015. jún. 20. 23:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az talán tényleg nem jött le egyértelműen, hogy nem a villanykari MSc helyett, hanem amellé, kiegészítésnek, egy második MSc lenne esetleg a terv. Mivel az állam 12 félévet pénzel, egy félévem marad, azzal lehet gazdálkodni, szóval ha feszített menet is lenne, de össze lehetne hozni a párhuzamos képzést.
2015. jún. 20. 23:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellé szeretnéd, akkor viszont baromi jó kombó. Igen, elég sok műszaki területen előnyös egy közgáz msc pluszba
2015. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:) És akkor inkább melyik? A műmenedzser vagy a vezetés és szervezés? Utóbbi sokkal melósabb, és előkövetelményi tárgyakat is el kell végezni. Megéri-e a műszaki menedzserrel szemben ez a sok plusz befektetett munka?
2015. jún. 23. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Húh, hát nem tudom, hogy melyik lenne a jobb, mivel nem nagyon vagyok benne a közgazdász msc-k világában, villamosmérnök msc-khez még valamennyire értek, mert több villamosmérnök hallgató ismerősöm is van, meg én is műszaki területen tanulok, mérnökinfó
2015. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!