Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az idei emelt szintű biológia...

Az idei emelt szintű biológia és kémia érettségik vajon mennyire voltak nehezek vagy könnyűek az elmúlt évekhez képest?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdem, nem az idén érettségiztem, de beadtam jelentkezésem egyetemekre, érdekelne, hogy az előző évekhez képest könnyebbek vagy nehezebbek voltak (mert ugyebár ez is befolyásolja a pontszámok alakulását) vagy hasonlóak, aki régebben és most is próbálkozott, vagy hallott róla valamit, mi a tapasztalata?

2015. jún. 23. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát,most arról hogy könnyebb vagy nehezebb eléggé megoszlanak a vélemények,a biológia szerintem könnyebb volt a kémia pedig elég borzasztó... Országos átlagban a biosz picit lett jobb,a kémia pedig sokkal rosszabb,mint tavaly. Tényleg a kémia szívatta meg a népet idén igazán.:S
2015. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a kémia könnyebb volt, mint tavaly. A biosz pedig nehezebb. De ez csak az én véleményem.
2015. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vélemény nyilván szubjektív, de ha nézel egy országos átlagot (amit én nem tudok, bár lehet, hogy elő lehet már halászni, úgyhogy csak a neten olvasott vélemények alapján mondom!) a kémia SOKKAL nehezebb volt, mint a tavalyi, a biosz egy szinten/kicsit könnyebb.
2015. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Legutóbbi hozzászóló! Én is a legtöbb helyen ezt olvastam/hallottam, hogy a kémia emelt szintűk tavalyhoz képest sokkal rosszabbak lettek országos átlagban, a biológiák és fizikák egy kicsit jobbak lettek.

Sokan azt mondják, hogy a felvételi ponthatárok nagyjából maradhatnak a tavalyiak, vagy esetleg 1-2 pár pont minimális emelkedés lehet, habár többen jelentkeztek, mint 1 és 2 éve, de a nehéz kémia állítólag lehúzta az átlagot...

2015. jún. 26. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező: igen, a fizikáról én is ugyanezt hallottam, meg mondják itt az okoskák, hogy mi várható, mi lesz, egy biztos: egyelőre semmi sem biztos. Felesleges magunkat (én idén jelentkeztem) idegelni/ringatni hülyeségekkel, amíg nem derül ki. NAGYON remélem, hogy a kémia lehúzza a rákba... nekem kerek 390 pontom van SZTE-ÁOK-ra, de nem fűzök hozzá sok reményt, bár csodák még léteznek állítólag... :)
2015. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát akármi lehet, 2 éve, 2013-ban a SZTE-ÁOK-on csak 383 pont volt a ponthatár, és ha jól tudom, idén 380 a minimumpont, tehát ha netán rekord rosszak lettek az eredények, akár 380-ig is lemehet talán. Meg oda 1. helyen kicsit kevesebben adták be és összesen, ha a fizetőst és állami helyekre történő összjelentkezést nézzük, akkor is kicsit kevesebben adták be a SZTE-ÁOK-ra, és a fizetőst ha jól tudom, el is törölték, tavaly is már ugyanannyik voltak a pontok fizetősön is.

Nekem 414 pontom van, tavaly a vidéki orvosikra, fogorvosikra bejutottam volna, hát az idén nem tudom, reméljük a legjobbakat. De ha ilyen rossz eredmények lettek, akár lejjebb is mehet a tavalyinál. De ahogy mondod, semmi sem biztos, BÁRMI megtörténhet... sajnos...

2015. jún. 26. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!