Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre a minimum 300 pont...

Jövőre a minimum 300 pont elrése akkor is feltétlenül muszáj, ha művészeti fősulira jelentkezek, ahol felvételi vizsga van?

Figyelt kérdés

2015. jún. 25. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű, hogy ez a pont minden főiskolára és egyetemre vonatkozik.
2015. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
igen, de 300 pontot könnyű összeszedni
2015. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen könnyű abban az esetben ha két tàrgybòl teszel 75%-os érettségit középszinten, ami azért nem olyan könnyű,mint amilyennek hangzik abban az esetben, ha 4 évig leszartad az adott tàrgyakat, hònapos felkészülést igényel
2015. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
De minek akar továbbtanulni felsőoktatásban az, aki eddig is magasról tett a tanulásra?..
2015. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Remélem, hogy igen. Aki középszintű érettségivel 300 pontot nem tud összeszedni, az nem való felsőoktatásba. Ezen nincs mit magyarázkodni. Senkit nem érdekel, hogy miért lett ez alatti. Az egyetemen sem fog senkit érdekelni, hogy miért nem teljesíti a hallgató - az egyébként az érettségihez képest sokkal nehezebb - viszgákat.
2015. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szintén most tettem újra az érettségit és megyek egyetemre mivel kiegészítésnek kell a szakmámhoz,eddig nem gondoltam rá,de eljött ez az idő is,hogy fejlődjek/szintet lépjek. Kedves kérdező soha senkitől ne fogadj el tanácsot,aki azt kérdezi,hogy mit keresel ott,meg mit akarsz te ezzel/azzal. Te így gondolod, eltervezed,megvalósítod. Akarat kérdése az egész. Sok károgóval fogsz találkozni, akik folyton beszólnak, gáncsolnának vagy lenéznek, ha én életem során az ilyen emberekre hallgattam volna vagy egy percet is szántam volna arra,hogy megalázzanak , most valószínűleg valahol güriznék 3 műszakban. Én sok sikert kívánok neked és kívánom továbbá ,hogy találd meg a megfelelő utad.
2015. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#4 miért akarod megmondani valakinek,hogy mit csináljon, miért ne próbálhatná meg,ha benőtt a feje lágya és úgy érzi szeretné a biztosított állami féléveiből felhasználni ?

Hmm? Vagy mostantól tiltsuk meg annak aki 15-16-17-18 évesen másképp látta a világot és most rádöbbenve a helyzetére szeretne javítani azon?

2015. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

#7

Ha valakinek valóban benőtt a feje lágya, akkor tegyen azért, hogy bekerüljön a felsőoktatásba, és ne azon panaszkodjon, hogy miért emelik évről-évre minimumponthatárt. Ha valaki nem képes ez ügyben intézkedni (értsd: tanulni), akkor nem értem miért sír a szája, ha nem veszik fel. Hiszen tanulni akar nem? A jelenlegi követelményrendszerben erre még azoknak is van lehetősége akik az utolsó évben kaptak észhez (duplázás).

Szerintem ez így logikus, és egy valamire való érett, felnőtt ember tesz is a jövőjéért.

2015. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

soha,de soha nem késő észbe kapni és elkezdeni tanulni

és senki nem mondhatja meg,hogy ne tanuljon ,ha akar.

te most kb azon háborogsz,hogy van,aki szeretne tenni magáért,ha eddig nem tette volna

2015. jún. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el mégegyszer, amit írtam, mert így csak elbeszélünk egymás mellett.

Ha valaki észbe kap, hát tegye. Mindig van lehetőség javítani. De akkor vállalja fel, hogy "igen, itt hibáztam", ne pedig tétlenkedve kezdjen azon háborogni, hogy miért nem lehet bekerülni a felsőoktatásba.

2015. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!