ELTE vagy Károli?

Figyelt kérdés

Lassan lejár a határidő és bennem most merült fel, hogy jól döntöttem-e.

Mindenképpen magyar-történelem szakos tanár szeretnék lenni és első helyen az ELTE-TKK-t jelöltem meg, másodiknak pedig ugyanezt a szakot a Károlin. Tegnap merült bennem fel egy kis kétely ezzel kapcsolatban. Hallottam, hogy a Károlin családiasabb a hangulat meg nem csak egy kód a diák a rendszerben, ugyanakkor tartok attól, hogy református. Én ateista vagyok és eléggé nehezen viselem, ha valaki "megakar téríteni", vagy imádkozni kell stb. A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire lenne hátrány illetve, hogy a másik iskolával kapcsolatban mik az előnyök+hátrányok.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. jún. 26. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
elte
2015. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia!



A Károliról nem tudok Neked semmit mondani, viszont egy református gimnáziumba jártam 4 évig.

Előtte nem voltam hívő és először tényleg fura volt, hogy ,,Áldás,békességgel" kellett köszönni, templomba kell járni stb.

Azonban én csak pozitív emlékeket fogok magammal vinni. Úgy éreztem, hogy nem csak a tanulmányi fejlődésünkkel foglalkoztak, hanem a lelkünkkel is, sokkal másabb(szerintem rosszabb), szellemileg szegényebb ember lennék most, hogyha más gimit választok.

Nálunk a vallást nem erőltették nagyon, nem akartak megtéríteni senkit, csak megmutatták, hogy másik oldala is van a dolognak. Így 4 év elteltével sem vagyok fanatikus hívő és templomba járó , hiszek Istenben és több lettem emberileg.

,,nem csak egy kód a diák a rendszerben":remekül megfogalmaztad, ezzel teljesen egyetértek.

Szeptembertől Szegedre készülök, én attól félek, hogy milyen lesz egy nem vallásos intézménybe járni.

Remélem segítettem valamennyit!

Sok sikert a felvételidhez! ;)

18L

2015. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Károli. Az ELTE csak a nevében nagy.
2015. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben áttenném a Károlira.

Én oda járok és nem bántam meg. (Ugyanígy az ELTE és e között hezitáltam.)

Vannak ismerőseim akik ELTE- TKK-ra járnak és az elmondásuk alapján a Károlin jobb a tanári szak minősége.

Az ELTE tényleg csak híres, de ez nem az összes szakra jellemző, úgyhogy szerintem tedd át bátran! :)

2015. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, és nem mellesleg nem erőltetnek rád semmilyen református humbugot, ne aggódj! :D
2015. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

No meg a tanárok nyitottak és "emberszámba" vesznek.

Nem mondom, hogy az ELTÉn nem, de itt az összes tanárra jellemző, hogy nyit a diákok felé és ezzel ad egy hangulatot az óráknak. Tényleg családias a légkör. :)

2015. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
még annyit fűznék hozzá, hogy a Károlira kevesebb a ponthatár, mint az eltén és így biztosabb, hogy bekerülsz, ha nincs olyan sok pontod.
2015. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

KRE-sként írom, hogy nem erőltetnek semmit a vallással kapcsolatban. Van pár kötelező egyháztöris/ismeretes tárgy, amit kötelező megcsinálni, de a tanárok teljesen tiszteletben tartják és elfogadják mindenki felekezetét és világképét. :) Szóval emiatt ne aggódj. A hangulat tényleg nagyon jó, családias, mindenki segít mindenkinek, és a tanárképzésről is csak jót hallottam. szóval én a helyedben is a KRE-t választanám.


:)

2015. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem magyar-töris voltam, így konkrétan arról nem tudok nyilatkozni, de azon kívül, hogy meg kell csinálnod egy egyházismeretes tárgyat a Károlin, nem sok minden mást kell csinálnod a vallással.


Amúgy meg az ELTEsek azt mondják, a Károlira, hogy gyenge büfé az egész, a Károlin meg azt mondjak, hogy az ELTEn megy ez mert nagyon felhígult az oktatás minősége, szóval ezt nem a diákoktól fogod megtudni, mert mindig lesz egy rivalizálás a 2 suli között:D


Amúgy a magyaros ismerőseim imádták a szakot, két törist ismertem, de ők meg tökre nem ezzel akarnak és fognak foglalkozni.

2015. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Sokat segítettetek. Alszom még rá egyet, de szerintem megváltoztatot a sorrendet, hiszen pont azért tanultam ennyit, hogy esetlevesen a végén válogathassak az iskolák között.

Az ELTEn voltam pályaalkalmasságin és elég fura volt a légkör igazából, emellett nyíltnapon is hasonlót tapasztaltam.

2015. jún. 26. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!