Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valami kiskapu arra, hogy...

Van valami kiskapu arra, hogy hogyan lehet testnevelés órán a gyűrűt, és a korlátot megúszni? Lehet erre valami felmentést íratni?

Figyelt kérdés
Középiskola, 10. osztály. Szerintem a korláton bukfencezni egy baromság. Semmi kedvem csinálni, értelmét sem látom, viszont találom annyira veszélyesnek hogy a fenti kérdéssel komolyan foglalkozzak. Ugyanennyire a gyűrűt. Valami egyszerű felmentés kéne, amivel gyógytornára sem küld el, és a többi dolgot együtt csinálhatom az osztállyal. Ötletek?
2010. márc. 2. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Gerincferdülés miatt nem csinálhattam pl távolugrást, bukfencezést stb. Asszem ilyen félfelmentés vagy mi.
2010. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt, hogy fel kellett bukfencezni szekrényre. Mondtam, hogy kösz, de én nem akarok gerinctörést szenvedni, amilyen béna vagyok tuti ez lenne, engem felejtsen el, csináljon amit akar. Végül egyest adott, de ilyenért nem buktat meg.
2010. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Arra 3-mas felmentés kellene, ami azt jelenti, hogy nem kell semmit csinálnod.

Mert a 2A-s felmentés azt jelenti, hogy gyógytesire jársz, ott kapsz jegyet, de tesin is ugyanígy és félévkor/ év végén a kettő átlagát számítják.

A 2B-s csak gyógytesire jár, és onnan viszi a jegyet. Ezt írhatják erős szemüvegre, de más indokolt esetre is.

A 3-mas felmentés pedig aztán tényleg azoknak kell, akinek nagyon súlyos problémája van. És ha esetleg sikerülne is szerezned, úgy is rájönnének, hogy nincs semmi bajod. Valamint a testmozgás nem árt!!

2010. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a testmozgás nem árt.. De a mai testnevelés órák többet ártanak mint használnak.. Egyik osztálytársamnak a korlát miatt fél évre lebénult a jobb keze. Ez nem mozgás, ez lassan már szivatásszámba megy. Oké, mozgassák meg a gyereket, mert elvileg ez lenne a cél nem? Na de így.. Én gyógytesire járok, mert ilyenek miatt majdnem megbuktam. Szeretek mozogni, de ezek az élettől is elvették a kedvem nem hogy még a mozgástól..
2010. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik osztálytársam kórházba került pár hónapra egy tesi óra miatt. A tanárt el is küldték ez miatt...

Nem azt mondom, hogy ne legyen mozgás, de az ilyen minek?

Én pl. sportolok magamtól. Szerencsére már nincs tesim, de az nekem többet ártana mint használna.

2010. márc. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytesi rulez! Vagy sz-rd le a tanárt nagyívből. Én az utóbbit csináltam. És 5-ös voltam tesiből. vagy 4-es, csuda se emléxik rá. Mondjuk poénból én korlátoltam egyet, jót röhögtünk a haverokkal ezen. Mármint egymáson. A tanár meg jobban félt mint mi :) Mert mi állatok voltunk, direkt olyan bénán csináltuk, hogy a tanár rinyáljon. Utána már, szinte tiltotta az ilyesmit főleg pár embernek (köztük nekem). Tegyél úgy, hogy próbálod, de nem megy. Aztán ha kutya vicces lesz, akkor még híresebb leszel mint Frédi és Béni. Az a tuti. Jobb a gyógytesinél sokkal. Vagy 1xűen doki - felmentés egy hétre. Ha megint korlát/gyűrű, akkor megint. És akkor, jaj, én már csak ilyen beteges vagyok, de nem akarok hiányozni a suliból. Nehogy már a tesitanár dirigáljon, haver. Állj a sarkadra!!!
2010. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszokat!

1.:

Gerincferdülésem pedig nekem is van. Csak sajnos szerintem a korláthoz, és a gyűrűhöz nem fogadná el.

2.:

Neki tuti nem lehetne ezt mondani.

3.:

Akkor ha hármast nem tudok szerezni akkor felejtős?

4.:

Ezt lehet hogy jobb lett volna ha nem mondod.. :D


"Nem azt mondom, hogy ne legyen mozgás, de az ilyen minek?"

Ugyanezt mondom!


Lehet, hogy gyógytesi rulez, de semmi kedvem évekig bentmaradni délután 4ig suli után. Akkor inkább megkockáztatom! Lehet, hogy ez az egy hetes felmentés jól jönne, majd meglátjuk amikor osztályoz! Várok még további válaszokat!

2010. márc. 2. 23:44
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia

Én is sokmindentől féltem pl. a kézenállástól is.

A tanároddal nem tudod megbeszélni, hogy nem mered csinálni.

Ha megértő ezt is elfogadhatná, ha közbe a futást, meg a többit csinálnád. Mond neki, hogy teljesen bepánikolsz tőle.

Egyébként ha nem fogadja el, akkor csináld azt, pl. hogy a gyűrűnél, csak felkapaszkodsz rá, és próbálgatod, de nem megy. Idétlenkedj, hogy kezdj bele a bukfencbe a korláton, de ne csináld meg, monjad hogy nem tudod megcsinálni, meg látszon, hogy félsz vagy ilyesmi. Arra úgyse tud semmit csinálni. Akkor megpróbáltad, megadja a kettest, mert egyest arra nemadhat, ha már megpróbáltad. És a többi meg kit érdekel. Én kézenállásnál úgy csináltam, hogy nem tudtam felugrani teljesen, hogy sikerüljön. A tanár odajött, hogy segít, majd a lábamat felhúzza. Akkor persze mindig még kisebbeket ugrottam. Nem direkt, reflexből, hogy ne tudja felhúzni a lábamat, mert annyira féltem tőle. De aztán később már nem erőltette.

A korláton bukfencet se csináltam meg soha, nem tudtam.

2-es voltam tesiből mindig. Annak ellenére, sokat játszottam, 20km-t szoktam legyalogolni stb. És egészséges, mozgékony vagyok. Kit érdekel, hogy 2-es voltam tesiből. Másból jó tanuló voltam, és most egyetemista vagyok.

Én kaphattam volna valami részleges felmentést is állítólag, mert csípőficammal születtem. Így futásból is mindig az utolsó voltam, meg én voltam a legbénább. Pl. még kislabda dobásnál is mindig a legkissebbet dobtam. De szüleim nem akartak felmenteni, mert hogy kell a mozgás.

Igazuk is volt, és hálás is vagyok nekik ezért, mert a barátomat pl. felmentették, kis probléma miatt. Ő ma elhízott, nem nagyon tud mozogni. Teljes mozgáshiányos életmódja van kiskora óta.

2010. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csináltam meg a szertornát egyszerűen. Mondtam neki, hogy nem akarok lesérülni, írjon be egy egyest és kész. Szerencsére rendes volt nekünk a tanár, és annyi lett a vége, hogy félévkor négyes lettem tesiből.
2010. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

09:50! Jó ötlet! Ez lesz nekem is! :) Tavaly a gyűrűnél besegített: lökdöste a lábam, hogy nagyobb lendületem legyen, de persze semmi nem sikerült. Erre megadta a kettest, de a korláton rámerőszakolta a bukfencet(szabályosan átfordította a lábam). Kettes-kettes meglett.

Szerintem akkor úgy lesz, hogy a korlátból kiugrok, ha nagyon nem hagy békén, arra úgy sem kér meg, hogy másszak fel rá megint, inkább rámhagyja. Következő órán azért még bepróbálom, amikor még csak a gyakorlás megy, és nem jegyre. Gyűrűnél is szerencsétlenkedek egy keveset, aztán ha megpróbál felnyomni, akkor elengedem azonnal, így lesz belőle egy segges, és gondolom a reakciója ugyanaz lesz mint az előzőnél. Eddig ezt látom a legjobbnak. Vélemények?

2010. márc. 3. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!