Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy merhet egy iskola olyan...

Hogy merhet egy iskola olyan OKJ-s képzést meghirdetni és tandíjat szedni, amely képzéshez nincs meg a hatósági engedélye? De szedi a tandíjat a semmire!

Figyelt kérdés

Iskolarendszerű OKJ-s képzés, nappali tagozatosnak számít. Minden ezzel járó kedvezménnyel (családi, diákig stb). Az iskolában folyó nonszensz szakmai és egyéb állapotok miatt (diploma nélküli „tanárok”, tanmenet hiánya, tárgyi feltételek) a szakhatóság (volt NSZFI) az Okt Hiv-val karöltve megvonta a képzési jogosultságot az iskolától (nem adott képzéshez szükséges keretszámot, a képzés e nélkül nem folytatható). Az iskola a döntés fellebbezte, elutasították további fellebbezés nem lehetséges.

Ennek ellenére az iskola hirdeti a képzést ahogy eddig fogadja a jelentkezőket ahogy eddig, és szedi a tandíjat már előre. Volt olyan szerencsétlen majom, aki az egész 15/16-os tanévet már befizette.


Nem értem, hogy lehet az iskola

a) ekkora mocsadék? Ez kőkeményen csalás.

b) Ekkora segg? Hiszen úgyis ki fog bukni a dolog, mert ősszel majd jönnek a diákok és tanulói jogviszony igazolást diákigazolvány stb kérnek és persze nem fognak kapni, mert annyi esze már csak van az iskolának hogy nem létező jogviszony után nem ad ki igazolást az önkormányzatnak stb


Szóval nem értem valóban nem értem. Lopnak csalnak és a bukás esélye 100%. Nem 99%.

Ha már valaki csal akkor úgy csaljon hogy ne 100%-os bizonyossággal bukjon le azonnal.


2015. júl. 1. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

csak hogy tudd, összeszedtem a kérdéseid, és továbbítottam az EMMI felé.

Ha igaz, amit leírtál, nemsokára nem lesz munkahelyed, mert bezárják.

Ha nem igaz, akkor meg azét nem, mert kirúgnak szerencsére.

2015. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első és mégis honnan szoptad ki az iskola nevét? :D
2015. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még egyes hivatalosan működő iskolákról is hallani, hogy vagy azért buktatnak meg hogy tovább maradj, több vizsgadíjat fizess stb., vagy amit még jobban szeretnek hangoztatni, hogy azért engedik át a legidiótábbakat is mert amíg odajárnak, szépen perkálják a tandíjat. És így kapnak diplomát apuci picifiai, akik csoda, hogy a 8 általánost képesek voltak elvégezni.
2015. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
annyiszor írt már, hogy simán össze lehet rakni, melyik suliról van szó, pl nem sok alapítványi iskola hirdet francia nyelvet...
2015. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem, bocsánat. (2.voltam)
2015. júl. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!