Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az társadalomnak miért vannak...

Az társadalomnak miért vannak irreálisan magas elvárásai az orvostanhallgatókkal szemben?

Figyelt kérdés

ELŐSZÖR IS: Tudom, hogy nagy lesz a felelősségük, joggal várja el tőlük a társadalom, hogy tanuljanak sokat, mert emberi életek fognak függni tőlük. Ettől függetlenül, nem értem, miért kezelik őket úgy, mintha nem is emberi lények lennének. Míg bármelyik másik szakos egyetemistánál tök normálisnak tartják az emberek, hogy néha bulizik, csajozik/pasizik, lazul stb (ismétlem, NÉHA), addig egy medikusnál ellenkezőleg.

Egy orvostanhallgató ne szórakozzon, ne igyon a barátaival alkalmanként, ne szívjon el egy szál cigit se, ne nézzen TV-t, csak tanuljon 0-24, lehetőleg ne is aludjon, magánélete se legyen. Mindemellett legyen alázatos, szelíd, segítőkész, önfeláldozó, szerény. Legyen tájékozott művészetben, lehetőleg festészetben, szobrászatban, zenében, illetve minimum egy, de inkább 2 hangszeren játsszon kiemelkedő szinten. Emellett rendszeresen sportoljon, legyen olyan kondiban, mint az élsportolók, hiszen orvos lesz, mutasson példát. SOHA SEMMIBŐL ne puskázzon, mert orvos lesz.... Elmondanám, hogy orvosin is vannak fontos (anatómia, élettan, biokémia, gyógyszertan, klinikai tárgyak...stb) és kevésbé fontos (értsd: gyógyítás szempontjából felesleges) tárgyak (közegészségtan, magatartástudomány...stb), ahol statisztikai adatokat kell magolni, és néha bizony nekik is mérlegelni kell, hogy inkább élettanra tanul többet, mint egy kamu tárgyra. Elárulok egy titkot: az orvostanhallgató is ember. Pl Zacher Gábor mesél róla sok interjúban, hogy anno medikus korában neki is voltak olyan bulijai, hogy ha most történne, a saját osztályára kerülne..... és hogy elzüllött, ugye? Végülis csak a Honvéd Kórház toxikológus osztályvezető főorvos lett, és semmihez se ért, ugye?



2015. júl. 1. 12:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket ki állítja, kinek az elvárásai? Biztos nem az enyém. Szóval így nem értem a problémádat, nem igazán tudok rá reagálni. És én nem vettem észre, hogy ilyen lenne az általános vélekedés...
2015. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én még soha senkitől nem hallottam ilyesmiket. Én sem állítottam soha.

A puskázással kapcsolatban: engem nem érdekel, amíg nem a fontos tárgyakból teszi (pl. anatómia, sebészet, belgyógyászat, stb.), melynek hiányos elsajátításával emberi életeket is veszélyeztethet.

2015. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem kicsit úgy tűnik, túlreagálod a dolgot. Egyáltalán nem ez az általános vélekedés, és lerí a szövegedből, hogy ez a te egyéni problémád, mármint hogy valaki vagy valakik (szülők esetleg?) ilyen elvárásokat támasztanak feléd, és a frusztrációd kizárólag abból adódik, hogy te ezeknek (érthető módon) nem tudsz megfelelni. Én is egyetemista vagyok, rengeteg az orvosis ismerősöm, de életemben nem hallottam még ezeket az elvárásokat megfogalmazódni senkitől sem.
2015. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Remek példa.... Még télen írta ki egy első éves medika Pesten Hallottamba, hogy megkérdezte az anyukája, hogy hol tart (a tételekre gondolt a nő), a csaj meg rávágta, hogy X. évad Y. epizód. Jöttek ugye a kommentek, hogy "EZÉRT NEM BÍZOM AZ ORVOSOKBAN!"

Miért? Mert 10-15 tétel után vagy egy sikeres vizsga után meg merészel nézni pár rést egy sorozatból? Ha nem tanulja meg az anyagot rendesen, úgyis megbuktatják. Akkor meg nem mindegy, hogy mire volt ideje a tanulás mellett, ha az nem megy a tanulás rovására? Ja, nem. Hiszen orvosira jár.

2015. júl. 1. 12:23
 5/24 A kérdező kommentje:
"A puskázással kapcsolatban: engem nem érdekel, amíg nem a fontos tárgyakból teszi (pl. anatómia, sebészet, belgyógyászat, stb.), melynek hiányos elsajátításával emberi életeket is veszélyeztethet." Neked sincs sok medikus ismerősöd.... :D Ezekből a tárgyakból egy, ha akarnál se tudnál puskázni, mert több tanár felügyel, szóbeli a vizsga, hatalmas az anyag (ki se fér puskába)...stb. Kettő, nincs az a hülye, aki ezzel kockáztatná, hogy kirúgják az egyetemről.
2015. júl. 1. 12:25
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem még senki nem mondott ilyeneket, sőt, a szüleim volt hogy elzavartak kikapcsolódni, mikor kiborultam két tétel között.
2015. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem a mondás, mert face-to-face nem mondják ki... Ha egy orvosos cikk alatt olvasol pl kommenteket, vagy fél füllel hallod, hogy orvosi mellett sétálva miket beszélnek az emberek, akkor rájössz, hogy mi az emberek vélemény valójában. Mikor egy orvos cigizik pl ahhoz mi köze van másoknak? Ugyanolyan ember. Attól, hogy van egy egészségtelen szokása, még lehet jó orvos.
2015. júl. 1. 12:31
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Én nem akarlak megbántani, de ha ilyen szintű feszültséget kelt benned az orvosi, akkor nem neked való és jobb, ha nem ott tanulsz.

Itt senki sincs ellened, mégsem vagy képes ezt felfogni, és szinte idegbeteg módjára szajkózod az érveidet, mintha mindenáron meg kéne győznöd minket valamiről, amivel egyébként egyetértünk eleve...

2015. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

"Ezekből a tárgyakból egy, ha akarnál se tudnál puskázni, mert több tanár felügyel, szóbeli a vizsga, hatalmas az anyag (ki se fér puskába)...stb. Kettő, nincs az a hülye, aki ezzel kockáztatná, hogy kirúgják az egyetemről."

Dehogy nem lehetne. Látszik, hogy te sem értesz a puskákhoz. Nemcsak a teljes anyagot lehet kiírni, hanem összekeverhető dolgokat, nehéz latin szavakat, gyógyszernevet, stb. Én már nem egy olyan zh-n puskáztam, ahol több felügyelő mászkált.

2015. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nincs bennem feszültség. Pont itt gyik-en olvastam egy kérdést pár éve, és valaki azt kérdezte kb, hogy mi az, hogy egy orvostanhallgató (valami ismerőse) nem tudja a nem tudom milyen állattanos, növénytanos dolgokat, amik az emelt érettségi anyagának apró betűs részében volt benne, mert hogy ennyi műveltség igazán elvárható tőlük.....
2015. júl. 1. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!