Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek az egyetemi gólyatábor...

Melyek az egyetemi gólyatábor előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra is kiváncsi vagyok. Egyàltalàn érdemes-e elmenni?

2015. júl. 2. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ milyen típus vagy.

Ha az a sarokban ücsörgő, buli ellenes fajta, aki képtelen ellazulni, akkor nem érdemes elmenni.

Viszont ha megütöd azt a szintet, hogy tudj szórakozni mások hülyeségén, még ha te nem is vagy benne, akkor már megéri.


Amúgy előny:

-megismersz pár szaktársat

-megismersz pár főgólyát, akik útba tudnak igazítani az egyetemmel kapcsolatban

-infókat kapsz az egyetemről és a szakról

-bulizol egy nagyot

-fesztivál hangulat


Hátrány:

-alkoholfogyasztásod mértékétől függően megszabadíthat némi pénztől

-kevés alvás

-az elején kellemetlen lehet még, amikor nem ismersz senkit

-bár a gólyatáboros botrányok szerintem fel vannak fújva, de azért nem árt óvatosnak lenni (például ha lány vagy és úgy döntesz, hogy seggrészegre iszod magad -amivel önmagában még nincs baj-, akkor ne kószálj full idegen pasassal egyedül a sötétben, mert reggelre olyasmit vehetsz észre magadon, amit nem szeretnél)


Amúgy szerintem összességében megéri elmenni. Ha más nem, egy-két jó sztorid lesz legalább.

2015. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. júl. 3. 10:55
 3/12 Chok Dee ***** válasza:
100%

Van barátod/barátnőd/ismerősöd akivel tudsz menni? Kezdetlegesen mindenképp jó lesz ha egyáltalán tudsz valakihez szóhoz jutni, de ha nincs az sem baj. Csoportokra lesztek osztva (nálunk ez úgy ment hogy zenék alapján voltak csoportok: techno, reggae, népzene, metál stb stb) persze nem te döntöd el hogy melyikbe kerülsz. Összekerültem 25 totál idegen emberrel akikről azt sem tudtam hogy eszik vagy isszák őket. 4 nappal később amikor vége lett, úgy köszöntünk el a másiktól mintha évek óta legjobb haverok lennénk, már ennyi idő után is mentek az apróbb szurkálódások, meg hogy "hallod dobj már egy 200ast sörre este visszahívlak" szóval most ezzel arra akarok rávilágítani hogy nagyon közvetlen viszonyokat lehet kialakítani ennyi idő alatt is.

Sokan a feladatok miatt nem mennek, mert hogy "pucéran kell lenned meg megszégyenítő feladatokat csináltatnak veled". Na ez a legnagyobb marhaság. Tényleg vannak olyan feladatok amelyek férfiszemmel nézve igen jó látványt okoztak (:D) de tényleg semmi durvára nem kell gondolni, na meg a legfontosabb hogy semmi sem kötelező. Nincs ilyen hogy erre meg arra a feladatra te mész ki, ha nem akkor mehetsz haza. Nem. És nagyon sokan ezzel riasztják a gólyákat.

A programok nagyon jók, tényleg nem azok a tipikus sablondolgok, hanem látszik hogy ezt az 1-2 évvel idősebb, ugyanezen átment főgólyák szervezik, nem felnőtt 50 éves fejjel akarják tudni hogy mi a jó a 18-19 éves gólyáknak.

Nekem egy hatalmas élmény volt, nem is tudom hogy hűátrányt tudnék-e egyáltalán mondani. Ha nagyon kukacoskodni akarnék annyit írhatok esetleg hogy sátrazni kellett, meg ahol fürödni tudtunk nem mindig volt melegvíz, de ez is már inkább szállásfüggő, meg hoigy ki mennyire nagyigényű egy ilyen alkalomra.

2015. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Igen, az igaz, hogy nem kötelező semmi. Viszont a csapatszellem miatt úgyis meg kell..Nálunk csak akkor kapott pontot a csapat néhány feladatnál, ha mindenki megtette amit kellett, és most ha egy ember kiáll hogy bocs de nem, akkor azért a többiek kinézhetik.....Azért ezt a részét is vedd figyelembe.Nem biztos hogy így lesz, és nem gáncsoskodni akarok, csak erre is számítani kell, és általában ezek olyan feladatok, amiket lehet nem szívesen tennél meg.

Én voltam tavaly gólyatáborban, nekem az a véleményem, hogy a tábor tényleg azoknak való inkább, akik bulizósabbak. Hiszen a tábor lényegében erről szól. Az ismerkedésről is persze, a többi meg vele jár...

Az is igaz, amit előttem leírtak, megtudhatsz sok infót, megismersz felsőbbéveseket, életre szóló barátságok is kialakulhatnak, stb..

Ha azt érzed nincs kedved menni, vagy akkor nyaraltok éppen, akkor azért ne érezd úgy, hogy ha kihagyod, utána minden rossz lesz. Lehet nem lesznek első nap ismerős arcok a suliban, de utána ott is szövődnek barátságok ugyanúgy.

2015. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Chok Dee ***** válasza:
86%

ez hogy "az alapján pontoznak hogy akkor van meg az össz pont ha mindenki megcsinálja azt amit" ez is akkor már egyetemfüggő. Én SZTE-s gt-ben voltam ahol nem így volt összerakva, nálunk úgy volt hogy a jelentkezőknek miután már kimentek megmondták hogy "és ha még ezt is bevállalod akkor kapsz xy pluszpontot" de azok se olyanok hogy épeszű ember véletlen se csinálná meg csak valami legdurvább k***a, meg a társaságban ott szorult empátia eléggé, még a főgólyák is olyanok hogy kenyérre lehetne kenni őket.

na mindegy ez már csak amolyan két gólyatábor összehasonlítása volt, lényeg a lényeg hogy ha idődbe bele fog férni akkor szerintem mindenképp menj el :)

2015. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hármas és utolsó:D Mi egy gólyatáborban voltunk... Csak kérdés, hogy egy csapatban-e?


Na de válaszolok is :D Én azt tudom mondani, hogy alapjáraton elég antiszoc egyén vagyok, amúgy barátaim se nagyon voltak egyetem előtt, szeretek egyedül lenni, de azért tudom jól érezni magam társaságban, csak kell idő, hogy felszabaduljak. Úgy döntöttem, hogy elmegyek, és egyáltalán nem bántam meg. Pedig egy árva lelket sem ismertem, sátort se vittem, így keresnem kellett valakit, akivel "lakhattam"... És az elején, meg főleg a vonatúton azért érdekes volt, meg feszélyezett, hogy nem ismerek senkit, meg volt 1-2 ilyen pillanatom, de inkább kellemetlen volt, mint rossz. Sok embert megismertem, nagyon jó hangulat volt, tényleg azaz igazi fesztiválozós. Csapatjátékokat gyűlölöm, úgyhogy ahol lehetett kihúztam magam, de senki se szólt le, meg nézett rám máshogy emiatt. Amúgy nem volt nagy durranás egyik feladat se, de azért voltak viccesek. Főgólyáktól megtudhatsz infókat, de én mondjuk pont leszartam, már ne haragudj a kifejezésért... Kb. nyitott szemmel aludtam, mikor az egyetemről beszéltek. Arra készülni kell, hogy aludni nem nagyon fogsz, kivéve, ha nagyon jó alvó vagy... én 6 órát aludtam összesen, 3-4 nap alatt... szóval ... no comment. Kaja az amúgy jó volt...Nem költöttem sokat, pedig reggeltől estig söröztem. Erről konkrétan rosszat nem tudok mondani, életem legjobb pár napja volt, de tényleg, imádtam, hónapokig a hatása alatt voltam, és még most is jó visszagondolni rá.


Viszont hallottam rosszakat már gt-kről. Ahol esetleg nagyobb a nyomás, h csinálj meg egy feladatot. De ténylegesen kényszeríteni úgy sem fognak. Ha lány vagy akkor meg oda kell figyelni. De én is az vagyok és nem volt semmi gáz. Meg hát nincs ingyen maga a tábor, szóval ez lehet még "negatívum"


De a lényeg, hogy azért mert mások mondják, ne menj, csak ha egy kicsike késztetést érzel saját magadban.

2015. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Chok Dee ***** válasza:
kicsi a világ :D én technos voltam. te?:D
2015. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat :)

Làny vagyok. S nem vagyok bulizos de szeretek nevetni màsokon és tàrsasàgi lény vagyok. De az alkoholt teiintve nem vagyok kiképezve, finoman szólva.

2015. júl. 6. 22:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, amúgy, hogy szétoffoljuk a kérdést. De countrys voltam :)


Viszont még eszembe jutott valami, amit gondoltam, hogy megosztok. Szóval, hogy úgy alakul, hogy még se mész, azért ne ess kétségbe, mert úgy, ahogy az sem igaz, hogy a gólyatáborban mindenki holtrészegen fetreng, úgy az sem, hogy olyan dolgot hagysz ki, ami az egész egyetemi életed befolyásolja.


Igazából úgyis tömni fognak első héten illetve beíratkozáskor infókkal, szóval ilyen értelemben nem maradsz le semmiről, meg mondom gt-n vagy nem érdekel vagy nem tudod megjegyezni, szóval. A másik meg a barátok. Jó, nyilván, nem rossz, ha ott megismerkedsz akár szaktársakkal is. De a csoportokat direkt úgy csinálják, h mindenféle szakról legyenek, a karon belül. És jó ez így. Én is elvoltam pár emberrel, addig a pár napig, de az igazi haverságok és barátságok nekem utána alakultak ki, és főleg szaktársakkal, mert velük ugye sokkal többet voltam együtt. Szóval nyilván lehet fenntartani a jó kapcsolatot, meg minden, de gt után is nagyon egyszerű ismerkedni az egyetemen :)


Viszont, ha ezt írod, hogy társasági vagy, akkor szerintem menj el, tényleg nagyon király lesz! A piálást nálunk egyáltalán nem erőltették, megkérdeztek, ha nem, nem, és kész. A feladatokban sem kellett mindenkinek részt venni az ivós részeknél. Ez ne riasszon vissza:)

2015. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Más vélemények? :)
2015. júl. 29. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!