Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Ti mibe jegyzete...

Egyetemisták! Ti mibe jegyzeteltek az előadásokon? Mi a legpraktikusabb?

Figyelt kérdés

Sokan füzetbe írnak, de az én füzeteim (középsuliban) két hét után már teljesen tönkre voltak. Hallottam olyat, aki A4-es lapokra ír...ez a megoldás tetszik nekem...és akkor dossziékba rendezi a kül. tárgyakat.

Várnék még ötleteket..szeptemberben megyek egyetemre.


2015. júl. 3. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem egy csomó nyomtatópapírt, felírótáblát, meg pólyás dossziékat. Kb. 20-30 lapot beleteszek egy fedeles felírótáblába, azzal járok, otthon meg tantárgyanként összetűzöm az aznapi anyagot és ráírom a dátumot. Ha ez megvan, a tantárgy nevével ellátott dossziéba teszem. Sajnos későn jöttem rá, hogy milyen hatékony, egy csomó pénzt kidobáltam füzetekre, míg erre rá nem jöttem.


Felírótábla:

[link]


Dosszié:

[link]

2015. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nagyon jó módszer! Megkérdezhetem milyen szakra jársz?


Én mérnökire megyek és az lenne még kérdés, hogy ott lehet néha jobb lenne sima nyomtatópapír helyett négyzetrácsos lapot használni (bár nem biztos, nem tudom)...szóval négyzetrácsos lapokat lehet venni így külön?

2015. júl. 3. 11:22
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első vagyok és nem is egyetemista, de igen, lehet külön négyzetrácsos lapokat venni. Papirboltban kérdezz rá!:)
2015. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mechatronikai mérnök szakon vagyok. Én mindig sima lapra írtam, sosem igényeltem mást. A négyzetrácsos lap nem rossz ötlet, bár nem nagyon találok a neten értelmes áron. Ha nagyon igényled például matekhoz vagy mechanikához, akkor oda érdemes lehet külön füzetet venni. Az árakra figyelj oda, hogy melyik a gazdaságosabb.
2015. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem érdemes külön lapokat venni. Olcsóbb egy füzetet beszerezni és kitépni belőle az összes lapot, majd ollóval egyenesre vágni a széleit. Én ezzel spóroltam sokat. Fénymásoló lap az mondjuk annyira nem drága. De a vonalas, kockás drágább, mint a füzet. Legalábbis nálunk.
2015. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

szerintem függ a tárgytól. ami mondjuk 1 félévig tart és csak ilyen töltelék arra szerintem jó a lapos megoldás.

de ha valami végig van, vagy fontos tárgy abból jó szerintem a füzet.

ha nem vagy olyan "rendes" szóval elfelejtenéd délutánonként összetűzni meg mappába rakni akkor ne írj lapokra mert el fogod hagyni vagy összekeverednek

de mondom függ a tárgytól, ami kis süti arra nem érdemes sokat költeni.

de a fontosabbaknál jobban érdemes rendszerezni. és ne dobáld ki amíg nem végzel

2015. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat! :D


Lehet, akkor maradok a sima lapnál...füzetből nem akarom kitépkedni, mert pl. egy fénymásolólap sokkal jobb minőség szerintem mint a füzetlapok.

2015. júl. 3. 12:18
 8/15 A kérdező kommentje:

6-os

Én szeretek egyébként így rendszerezni dolgokat, szóvaé nem lesz gond a lapokkal.

Valóban szívesebben használnék énis füzetet de egyszerűen még nem sikerült olyan füzetet találnom ami ne szakadt volna szét vagy hasonlók méghozzás elég rövid idő alatt...marha drága füzeteket meg em veszek.

2015. júl. 3. 12:21
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a legjobb, igaz kicsit drágább ez a direkt rajzfüzet, ami kicsit nagyobb, mint a sima A4-es füzet, de pl táskában pont jó, ilyen fekete, szürke foltos és fektetett, ezt be lehet jelölni azokkal a színes kis cetlikkel
2015. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha olyan a tantárgy akkor szerintem a laptop / táblagép is megoldás. Mit gondoltok róla?
2015. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!