Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek egyetemre,...

Ha felvesznek egyetemre, mikor jelentkezhetek át?

Figyelt kérdés
Ha felvesznek arra a szakra, ahova menni szerettem volna, de nem arra az egyetemre, vagy nem olyan munkarendbe ami nekem a legjobb, akkor mikortól jelentkezhetek át másik egyetemre vagy munkarendbe? És ilyenkor is meg kell legyen a felvételi pontaszámom, vagy az egyetemi teljesítmény számít csak? Az tudom, hogy ilyenkor csak fizetősre lehet átmenni.

2015. júl. 4. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Általában két teljesített félév után lehet ilyen kérelmeket beadni. Ha másik egyetemre szeretnél átmenni, akkor nézd meg annak az egyetemnek a tanulmányi és vizsgaszabályzatát, az ilyen típusú kérelmeket az alapján bírálják el.
2015. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom mire jelentkeztél, de nálunk nincsenek már ilyen átjárások, újra kell felvételizni és utána megfelelteted a tárgyaidat. De egyébként írj az egyetem a TO-jának vagy menj be személyesen, de elsőnek várd meg, hogy egyáltalán hova jutottál be.
2015. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze, az lesz, csak szeretnék több eshetőségre felkészülni. Az ELTE szabályait néztem pl, ott azt írta hogy fizetősre lehet átmenni, de az akkor biztos, hogy ezen az egyetemen létezik az átjelentkezés, ha megtaláltam a neten.
2015. júl. 4. 14:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Végülis nekem mindegy, csak nem szeretnék időt veszteni, ha esetleg nem oda vesznek fel ami nekem a legjobb. Ha megfeleltetem a tárgyaim, akkor ugye ez nem fenyeget?
2015. júl. 4. 14:28
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne van az egyetem TVSZében, akkor ott biztos meg lehet csinálni. Ha másik egyetemre mész, akkor viszont biztos, hogy meg kell feleltetned a tárgyaid. (Ezért pénzt kérnek, általában nem keveset, csak úgy készülj a dologra.)

Általában egy adott szakon belül majdnem mindenhol megegyeznek a mintatervek, de lehet különbség a kettő között, ezért ha más egyetemre mész át, lehet csúszni fogsz, mert meg kell csinálnod egy tárgyat, amire van ráépülés.

2015. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De ha újra jelentkezek és úgy feleltetem meg a tárgyaim, akkor akár államira is jelentkezhetek nem? Akkor nem vonatkozik az rám, mint az átjelentkezésnél, hogy csak fizetősre vesznek át.
2015. júl. 4. 15:11
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem olyan egyszerű ez az átjelentkezés, nagyon ritka, jól indokolt esetben szoktak csak ilyen kérvényeket elfogadni.


Gondolj bele, mi lenne itt, ha mindenki össze-vissza átjelentkezgetne... Káosz. Persze nyílván könnyebb lenne bekerülni egy alacsony pontú egyetemre, aztán onnan meg átmenni egy magasabb pontúra. Ez türhetetlen és ilyen nincs!

Újra kell felvételizni, vagy menj dolgozni, nyelvet tanulni, stb.

Átjelentkezni nehéz ügy!

2015. júl. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7: nem igazán értem a kifakadásodat.

A hallgatónak JOGA az átjelentkezés és a tagozatváltás. Ha élni kíván ezzel a jogával, akkor kérelmet nyújt be.

A tanulmányi bizottság pedig a benyújtott kérelem és a csatolt dokumentumok alapján egyedi döntést hoz, hogy átvehető-e vagy nem, illetve ha igen, akkor milyen feltételekkel.

2015. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
#8. Én nem vagyok kifakadva, sőt igazából egyáltalán nem érdekel, hogy ki hogyan jelentkezik át (ha engedik neki). Pusztán általános információkat közöltem, nem szokott ez jellemző lenni, hogy össze-vissza átjelentkezhet mindenki, mert ez amúgy is türhetetlen lenne.
2015. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Haha vicces vagy, nyelvszakra is jelentkeztem és felsőfokú nyelvvizsgám van. xD Nem minden fekete-fehér. Én például az egyik lehetőségként levelezőre is jelentkeztem, mert nem láttam, hogy nappalin is van azon a helyen (gyanítom, hogy amikor beadtam a jelentkezést, még nem is volt kirakva ez a lehetőség, mert alaposan végignéztem!) - és a levelezőn magasabb a ponthatár! Na most ilyen esetben pl miért ne lenne jogom átmenni nappalira?
2015. júl. 4. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!