Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz-e az, hogy ha valaki a...

Igaz-e az, hogy ha valaki a majd a felvételi ponthatárnál 1 ponttal lemarad, az még fellebbezhet vagy írhat kérvényt és van esély, hogy elfogadják ezt?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye kérdésért, csak mintha valahol hallottam, vagy lehet, hogy félreértettem valamit, aki esetleg hallott ilyenről hogy van vagy nincs ilyen, ha igen, hogyan működik ez, légyszi válaszoljon, előre is köszi.

2015. júl. 5. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, valahol meg kell húzni a határt. Akit nem vesznek fel, az majd jövőre (ha akar) újrapróbálkozik.
2015. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Ez nem középiskola.
2015. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, elhiszem, akkor valamit félreértelmeztem régebben valószínűleg
2015. júl. 6. 00:12
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Kérvényt bármikor bárkinek bármiért be lehet nyújtani, aztán elbírálják valahogy. Általánosságban elmondható, hogy a dékáni kérvényeken nagyon nem szokták pozitívan elbírálni. Úgyhogy nem sok esély van.
2015. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Én tavaly 1 ponttal csúsztam le, megpróbáltam mindent, TO-ra bementem, felvinek írtam, kerestem "ismerős" ott tanító tanárokat, nem lehetett mit tenni...

Még lefizetni sem tudnál senkit, annyira hivatalos és központilag intézik.

Újra kell próbálni következő évben..nehéz elfogadni, de nem szabad feladni!

2015. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy nem lehet elintézni, a ponthatárnak pont az a lényege. Ez nem valami igazságtalanság, nem irányul senki ellen. Azért lett x a ponthatár, mert egy algoritmus kiszámolta, hogy úgy annyi embert kell felvenni, amennyi belefér a létszámkeretbe. Ha x-1 lett volna, akkor túl sok embert kéne felvenni (y-nal többet). Ezért nem is lenne korrekt, ha egyedi kérésekkel foglalkoznának ilyen esetben, hiszen akkor mi lesz a többi y emberrel? Velük szemben ez mennyire lenne igazságos?
2015. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5.hozzászóló, elhiszem, hogy nehéz meg nagyon idegesítő lehetett, hogy lemaradtál 1 ponttal. Persze, újra lehet próbálni akármeddig, csak az a helyzet, hogy én már 24 éves vagyok és nem akarok mondjuk 34 éves koromig próbálkozni. Az a baj, hogy az 2 évben elég szar egyetemen voltam, tele matekkal, amit utáltam, és azt otthagytam. Most 412 pontot összeszedtem, remélem, hogy valamely vidéki orvosira vagy fogorvosira bekerülök, ha más nem fizetősre, a végén úgyis pár félévet kéne fizetnem, ha most államira kerülnék is be. Vagy ha nem vesznek fel, akkor pótfelvételire beadom talán mentőtisztire vagy gyógytornászra vagy ahol ezzel a ponttal biztosra bekerülök, mert nem akarok tovább próbálkozni, az a baj, hogy szakmából meg nem tudok magamnak elképzelni sok mindent, ennyi pontszámmal meg árufeltöltő és utcaseprő sem szeretnék lenni. Oké, tudom, hogy nem kívánságműsor ez a bekerülés, csak kíváncsiságból érdeklődök, mik a lehetőségeim. Mert a pontok alakulást nem lehet kiszámítani, mindenki mást ír, nem tudom, hogy lesz. Majd alakul talán valahogy.
2015. júl. 7. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!