Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumot szeretnék váltani,...

Gimnáziumot szeretnék váltani, eddig 6 helyre adtuk be a kérelmet, sajnos ebből 5ből elutasítottak, helyhiányra hivatkozva. Pedig várólistára tehettek volna.13 évesen volt már középfokú nyelvvizsgám (angol). Mit tanácsoltok, hogyan próbálkozzak?

Figyelt kérdés

A hat suli, ahová beadtuk a kérelmet :Városmajori, Szilágyi, Madách, Óbudai, Kőrösi, Kölcsey. Nem fényezésképp, de az ország egyik legjobb (kéttannyelvű) budapesti általánosába jártam, jó alapokkal kerültem ki onnan, mind nyelvből- illetve a többi tantárgyból, most fogok 16 évesen a felsőfokúval (angolból) próbálkozni. Első gimis évemet a Xantusban töltöttem, valamilyen alapot kaptam németből, de sajnos a tanárok hozzáállása a diákokhoz nem valami biztató. Kettessel végeztem németből, és most fogok középfokúzni, ez esetleg elmond valamit a tanárról is. A diákok sem igazán szimpatikusak, egy-két kivétellel.A normálissal nem éppen azonos értékrendet képviselnek. Tipikus puccos belvárosi iskola, ami az utolsó 1-2 évben rengeteget veszített az oktatási minőségéből. Leginkább a pénz motiválja őket, én pedig semmiképp sem szeretnék már oda járni.

Szerintem viszonylag intellektuális élőlény vagyok, mégsem vesznek át szinte sehova. Általánosban végig szinte kitűnő voltam, most pedig a német kettes, magyar hármas, matekból viszont ötös vagyok. Mit tanácsoltok?:( Egyéb jó gimik? Esetleg tapasztalatok?



2015. júl. 7. 01:50
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
ne haragudj, a szöveged alapján benned lehet a hiba... sehol nem fogsz beilleszkedni.
2015. júl. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Igaza van az elsőnek. A nyelvvizsga meg nem jelent semmit, vagyis valós tudást semmiképp.
2015. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azert azt remelem nem gondolod komolyan, hogy a nyelvvizsgat a ket szep szememert adtak :DDDD

Olyan biztos van, hogy valaki jol beszeli az adott nyelvet, megsincs nyelvvizsgaja, de olyan nem hiszem, hogy nem rendelkezik megfelelo tudassal es megis hoppa hat megis kapott egy nyelvvizsgat. De javitss ki, ha tevedek! :)

2015. júl. 8. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Városmajori, Madách, Óbudai, Kölcsey erős gimnáziumok, a másik kettőt nem ismerem annyira, de a Xantusnál erősebbek. Mindegyikben teljes "full"-os osztályok vannak, nem nagyon vesznek át senkit. A Kölcseybe max. a normál osztályba mehetsz.
2015. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem azt írtam, hogy semmire kaptal egy nyelvvizsgát, csak kb. kétszer leírtad hogy te milyen jó vagy, van nyelvvizsgád. A nyelvv. nélkül is lehet nagy tudásod, de lehet hogy szart se tudsz az adott nyelvből. Nem 1 embert ismerek aki az utóbbiba tartozik. Nem akartam piszkálódni. :)
2015. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%

Hát én nagyon drukkolok neked, mert a fiam is majdnem ugyanattól szenved mint te.A suliban alig tud figyelni mert az osztálytársai olyan gyökerek, hogy a tanár nem igazán tudja leadni az anyagot, és már nem is igazán próbálkoznak a tanárok, így az a gyerek szív aki figyelne de nincs mire.....a pénz számít, hogy apucinak stúdiója van, meg üzletember stb és a gyereket így aztán senki nem neveli, vagyis ZÉRÓ az osztályközösség lélektelen tinikkel....

Ebből és az oktatás minőségéből van elege, ezért akar átmenni máshova. Ő NYEK-es és nagyon jól megy neki az angol - még nincs nyelvvizsgája, mert a barom angol tanár nem engedte nyelvvizsgázni - és még azon kívül olaszt tanul. Mi támogatjuk, remélem sikerül neki átmenni egy olyan suliba ahova érdemes...TUD VALAKI ILYET?? :)Engem is érdekelne.


Mi amit meg fogunk próbálni a Veres Péter, az Ady és a Teleki Blanka. Ő is hármas matekból, olaszból, viszont négyes magyar, nyelvtan,és töri.Kémia kettes....:( Az általánosban jobb volt.)

Sajnos szerintem egyébként a jegyeid miatt nem sikerül átmenni. Csak arra hivatkoznak helyhiány van. Kettes némettel egy ilyen suli nemfog átvenni sajnos mint pl a Madách vagy a Kölcsey... más sulikat nézz!:)

SZóval drukkolok, sztem ne add fel előbb-utóbb sikerül.Vagy azóta meg is van a hely?

2015. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!