Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon ez a törvény az idén is...

Vajon ez a törvény az idén is érvényben marad?

Figyelt kérdés

Ez tavaly volt, hogy sok egyetemen egyazon szakon az államilag támogatott és önköltséges ponthatárok megegyeztek:


"A 423/2012. sz. korm. rendelet 26§ (3)-(5) bekezdése, valamint az Nftv. 39§ (5) bekezdése alapján: Felsőoktatási szakképzésre, alapképzésre, mesterképzésre és osztatlan képzésre történő jelentkezés esetében a felvételről a felsőoktatási intézmény a jelentkezők teljesítménye, az adott intézményre megállapított maximális hallgatói létszám szakos hallgatói kapacitása, valamint a jelentkezők által összeállított jelentkezési sorrend figyelembevételével - a mesterképzés kivételével - országosan egységes rangsorolás alapján dönt."


Ki mit hallott, ez vajon az idén is érvényben lesz?



2015. júl. 7. 19:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
egyébként tragédia vagy, megnéztem, hány és milyen hülye kérdést írtál ki...
2015. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Tavaly sem egyeztek meg minden szakon az állami és a fizetős helyek, nem tudom, honnan szedted ezt. Tessék, nézelődj: [link]
2015. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van!! Bocsánatot kérek az előbbiekért, mert általánosítottam! Tényleg sok helyen eltértek a fizetős és állami finanszírozási formáknál a ponthatárok! De pl. az egészségügyi és a mérnöki képzéseknél meg azért elég sok helyen megegyezett. (Bár a kérdésemben is azt írtam, hogy SOK egyetemen és nem MINDEN egyetemen-t írtam) De igazatok van, sok helyen tavaly is eltérő volt. Csak már tavaly nézegettem és nem emlékeztem rá.

Ezért mégegyszer bocsánatot kérek, hülye kérdést tettem fel és nem olvastam el figyelmesen a válaszokat!! Ne haragudjatok!!

De akkor sem kellett volna ilyen bunkón lehordani a korábbi válaszolóknak! Szerintem más sem tökéletes és más is tehet fel hülye kérdést! Én is teszek fel buta kérdéseket (pl. hogy x, y szakon mennyi ponthatár lesz előreláthatólag, de ilyet más is tesz fel. Vagy nem tudom, biztos van más hülyeségem is, de én is találkozok hülye kérdésekkel és nem hordom le a sárga földig a kérdezőt). Csak igyekszem minél több helyről informálódni, innen is, onnan is, és valamikor balul sül el. Ez van. Nem vagyok tökéletes, meg biztos nehéz a felfogásom. De azok az előző kijelentések nem tetszettek. Azért ezt lehet szerintem kulturáltabban is. És mégegyszer bocs.

2015. júl. 8. 20:23
 14/17 anonim ***** válasza:

A "nem tudsz értelmes választ írni" megjegyzést konkrétan ugyanannak a személynek írtad, aki a jogtárban kikereste neked, hogy pontosan melyik jogszabály mikor fog vagy nem fog a közeljövőben változni...

Csak szólok. Nagyon szívesen használtam az előfizetett jogtáramat arra, hogy neked segítsek, igen, és jól esik, hogy megköszönted.

2015. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Erre a gúnyolódásra írtam, hogy "nem tudsz értelmes választ adni":


"Remélem, Kérdező, nem készülsz felsőoktatásba... Ugyanis értelmezési képességed nulla.

Amit linkeltél, az azt jelenti, amit az előttem szóló írt, és szó sincs róla sehol, hogy azonos pontszámoknak kellene lenniük. Ilyesmit nem iktatnak jogszabályba. :D


Egyébként az érvényesség és hatályosság közötti különbséget sem sikerült többszöri próbálkozásra sem felfognod, illetőleg úgy látom, a dátumokkal is gondod van."


De azért mégegyszer bocsánatot kérek, és köszönöm, hogy kikerested. Csak sajnos nehéz a felfogásom és előző nap nem figyeltem eléggé. Igérem, többé nem keverem a szart. De ha nem fogadod/fogadjátok el a bocsánatkérésemet, akkor mást nem tudok mit csinálni. Vagy lógassam fel magam vagy ugorjak ki az emeletről, hogy kiengeszteljelek?

2015. júl. 9. 00:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, ha nem tudsz valamit, hanem azzal, hogy amikor elmondják, akkor még neked áll feljebb, és mindenki mást hülyének nézel...
2015. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ebbe az egységes rangsorolási dologba belekeveredtem, kevertem szezont a fazonnal úgymond, és sajnos általánosítottam. Igen, hibás vagyok, de szerintem akkor se kéne ilyen lekezelő hangnembe kiosztani engem, mint ami a korábbi válaszokban volt. Amúgy meg végülis tök felesleges volt a kérdésem, mert 23-án úgyis kiderülnek a ponthatárok és úgysem mi döntjük el szavazással, hol mennyi legyen a ponthatár...
2015. júl. 9. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!