Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtiszt képzésben melyik a...

Mentőtiszt képzésben melyik a jobb, SE, PTE vagy DE?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van tapasztalata, szívesen meghallgatnám. És légyszí indokoljatok, hogy melyik miért!


Köszi! :)

18/l



2015. júl. 11. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

1. SE (legversenyképesebb, (sajnos) legnehezebb is, de színvonal tekintetében a másik 2 egyetem felett áll.


2. PTE és a DE hasonló szinten van. a DE ilyen területen egészen jó de a PTE is, kb hasonló nehézség :), természetesen az elhivatottságra minden helyen szükség van. És az anatómia ahhoz pedig biztosan már te is tudod, hogy kitartás kell! nagyon sok :D


fentebb a 'legnehezebb'-séget nem úgy értem, hogy elvégezhetetlen, (csak a másik kettőhöz viszonyítva), az első 2 félévben a hallgatók egy része gond nélkül megszerzi az ötösöket, aki elég időt szán rá :), a különös nehézséget az anatómia jelenti mindenképpen.


A választásod szempontja legyen a lakóhelyed, az hogy hova elég államira a pontod, szeretnél-e a fővárosban, nagy tömegben metrózni, vagy inkább vidéki környezetben villamosozni. Természetesen az anyagi szempontok is. Az egyetemisták jó része kifejezetten örül, hogy Budapesten tanul, sőt sokan maradni is szeretnének az iskola után is. Na jó nem ragozom :) Én a SE-t választanám, Európai szinten ismertekek az egészségügyi képzései. Illetve nem utolsó szempont, hogy Budapesten van, ami szintén a karrierépítés egyik biztonságosabb talaja.

Sok sikert a döntéshez és a felvételizéshez is (ha még nem voltál)! :)

2015. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat és a jókívánságokat! :)


Felvételi előtt állok, és mindenképp a Semmelweis lenne a fő cél (Pest megyei vagyok), a közelség, de főképp a képzés minősége szempontjából. A későbbiekben is a főváros környékén szeretnék majd maradni. A ponthatár itt se teljesíthetetlenül magas (ha jól emlékszem, tavaly 349 körül volt), de nyilván vidéken jóval alacsonyabb, így azokat B-tervként bejelölöm. Úgy hallottam egyébként, hogy a PTE nem a legjobb, viszont elvileg a DE-t szeretik és dícsérik azok, akik oda járnak (bár ugye maga az iskola Nyíregyházán van).


Az elhivatottság megvan, az anatómiával pedig megkűzdök majd. :)

2015. dec. 26. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!