Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfó informatika...

BME mérnökinfó informatika érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Matek-fizika faktos vagyok, ezek mennek is, szeretem is őket. mindkettőből emeltezni szeretnék; de az infó már nem fért a keretbe. Azt hallottam ismerősöktől, hogy az informatika érettséginek max emelt szinten van a legkisebb köze is az egyetemi anyaghoz, tehát nem érdemes strapálnom magam vele. Felhasználói szinten elég jól kiismerem magam a virtuális világban, de nem tudom, hogy ez a kezdésnél elég lenne-e.

Nos tehát, lenne egy olyan lehetőségem, hogy "feketén" bejárok info faktra, ahol nagy eséllyel gép sem jut, ha meg igen, akkor is csak a szokásos office megy, mint azt megszoktuk a magyar közoktatástól. Én ennek nem túl sok értelmét látnám, inkább fókuszálnék matekra-fizikára.

Egy másik út lenne - ami azért igényelne némi önszorgalmat - az itthoni felkészülés. Körülnézek neten, megkérdezek ismerősöket, hogy mit érdemes tanulni/gyakorolni, ezzel talán használhatóbb tudásra tennék szert.

Persze ott van harmadik választási lehetőségként az is, hogy hagyom a francba az infot, aztán majd kiderül, hogy ez hátrányt jelent-e vagy sem.


A kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetk melyik lenne a járható út? Vagy ti hagynátok az egész mérnökinfót a helyemben, mert oda csak olyanok mennek, akik már három nyelven tudnak programozni?



2015. júl. 12. 15:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibákért.

És amit lehagytam: a hardverek között nem túl jól ismerem ki magat, ez meg azért mégsem egy programozó informatikus képzés, azt hiszem.

2015. júl. 12. 15:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég kezdésnél. Inkább a matekra menj rá, azzal jársz a legjobban.


A "3 myelven tudtak programozni" senkit nem érdekel, mert eleve az elmélet minden nyelvre vonatkozik, másrészt hogy valaki függvényeket, egyebeket össze-vissza írogat, az nagyon messze van az igazi programozástól. SZóval hátrányod ebből nem sokáig lesz, ha lenne egyáltalán.


Én is mérnökinfón végeztem, és az biztos, hogy az előzetes számtech tanulásnak van a legkisebb jelentősége. A matekra gyúrj rá, és esetleg a fizikára.

2015. júl. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ez azért megnyugtat egy kicsit.

Azt megkérdezhetem, hogy az elhelyezkedési lehetőségek milyenek, mennyire piacképes a diploma?

2015. júl. 12. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
A mérnökinfó 70 százaléka matek. Szóval nem leszel hátrányban. Nekem 3 ból két ismerősöm 0 informatikával ment mérnök infóra. Bár azét bukdácsoltak rendesen, de nem az infó hiánya miatt hanem mert brtuál nehéz na meg szart nem tanultak.
2015. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én idén jelentkeztem mérnökinfóra (bár nem a BME-re, hanem vidékre). Infóból érettségiztem, mert abból viszonylag könnyű jót összehozni, hogy sok pontom legyen. Nem emelteztem semmiből, csak bejártam matekfakra. Nem lesz semmilyen hátrányod, ha nem jársz infófakra, ott úgyis az Office használata megy (középszinten), aminek nincs túl sok köze az egyetemi infóhoz.

Van egy ismerősöm, ő is közép matek-közép infóval ment vidéki egyetemen mérnökinfóra pár éve. Ha emelteznél infóból, abból se lenne túl sok hasznod. A matekra nagyon gyúrj rá, mert ez a szak tömény matek. A fizika nem a buktató tárgyak közé tartozik, viszont pl a Kalkulus az igencsak nehéz (ez matekos tárgy). Azután pedig jön a programozás, ahol a csapat nagy része elbukik, és még sorolhatnám. Ha elvégzed a szakot, azután programozhatsz pl járműveket, kocsikat is, de keress rá neten :)

Ha jól tudom, BME-re kb 370 körüli pont kell, úgyhogy elég lenne csak matekból emeltezned, csak nem ilyen 40-50% körülire kellene megírnod. Én most közepet írtam mindenből, és még így is kb 400 pontom van, csak mert jól sikerült a matek és az infó. Egyébként én sem tudok még programozni, majd egyetem előtt belekóstolgatok, de ez az ismerősöm még annyit sem tudott a programozásról egyetem előtt, amennyit én most tudok, mégis bent van bukás nélkül! Nehogy visszahátrálj, nyugodtan próbáld meg ezt a szakot, ha érdekel, vagy talán a villamosmérnöki, az is hasonló. Főleg, hogy jó vagy matekból (gondolom, mivel emeltezni készülsz). :)

2015. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

BME Infot vegeztem, es - mivel eleg jol ment - demonstratorkent orakat is tartottam (foleg C labort).

Minden kurzus elso orajan irattam a diakokkal kiszh-t, ami az elotanulmanyokat merte fel (milyen nyelveket ismer, ill. meg tud-e irni egy egyszeru programot/fuggvenyt faktorialisszamitasra). Egyszer a felev vegen eloszedtem ezeket, es az a diakom, aki az egyik legjobb nagyhazit irta, nem tanult korabban semmilyen nyelvet sem.

Szoval nem feltetlenul kell tudnod, bar nyilvan segit. (volt olyan diakom is, akivel csak a kiszh-kat meg a hazit irattam meg, mert nem tanult volna amugy sem ujat.. ha neki is akartam volna valami ujdonsagot mondani, azt akkor a tobbiek nem ertik)


Az office gyakorlast feleslegesnek tartom. A fizika regen nem kapott tul nagy hangsulyt (osztatlan kepzesen volt 2 felev, a tobbi fizikatargy valaszthato). A matek persze fontos, de az elso felev ismeros lesz matek tagozat utan (nekem az volt).


Ha elore szeretnel tanulni, akkor ajanlom a C-t online segedanyagokbol, vagy a K&R-fele C konyvet ( [link] magyarul is megjelent, bar a borito mas ). Jok a Benko-fele konyvek is, bar a C nem tudom jelenleg hogy all (korabban volt benne par furcsasag).

A C azert jo, mert egyreszt a kora ellenere meg mindig hasznaljak egyes teruleteken, masreszt szinte az osszes modernebb nyelv erre a szintaxisra epul. Szoval ezutan minden mas is ismeros lesz.


Ha talalsz neten olyan anyagot, amivel matekot elore tudsz tanulni, az meg jol johet. Te tudod szukseged van-e erre.


Hardware-t nem nagyon kernek szamon, illetve amit igen, azt meg is tanitjak (foleg alapelvek vannak, illetve digitalis technika, elektronika alapok).


A diploma piackepes, a mernoki szakmak kozul itt lehet a legjobban keresni, es osszesitve is csak a penzugyi terulet elozi meg. Raadasul mindenhol nagyobb a kereslet a kinalatnal, szoval el is tudsz helyezkedni (ha akarsz). A munkaltatok szeretik, ha mar egyetem mellett szerzel valami tapasztalatot, de ez nem remenytelen (cegnel bedolgozhatsz, tele van a github opensource projectekkel, ahol varjak a jelentkezoket, vagy csinalhatsz hobbibol is mindenfelet).

2015. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!