Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem mérnökinformati...

Óbudai Egyetem mérnökinformatikára átjelentkezés BME-ről, valaki aki ezt már megtette?

Figyelt kérdés
4 lezárt félév után szeretnék átjelentkezni BME mérnökinfóról az Óbudaira. Hogy működik pontosan az ÁTJELENTKEZÉS (nem újrafelvételizés) folyamata? Tudomásom szerint kellenek bizonyos papírok, indexmásolat, jogviszony igazolás stb. és egy indoklás. Ha megszereztem minden papírt, kitöltöttem a kreditbeszámítási kérelmet, leadom az egész pakkot, ezután van még teendőm? Mikor derül ki hogy átvesznek-e, vagy hogy elfogadják-e a már teljesített tárgyaimat?

2015. júl. 6. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Amennyire én tudom az ÓE keményebb, mint a BME ezen a szakon. Biztos ezt akarod?
2015. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

#1-es

Rosszul tudod.. OE-re általában azok szoktak átjelentkezni, akik nem tudják elvégezni a BME-n a mérnök infót és mégis ilyen diplomát szeretnének (nem pedig proginfest).

2015. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig a NIK sem mazsoláknak való.
2015. júl. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem azt írtam, hogy a NIK pite, hanem azt, hogy a VIK erősebb (képzése más, elméletibb, nem annyira gyakorlatias stb.)

Amúgy meg csak járj utána, hogy hány átjelentkezés történik egyik egyetemről a másikra évente.. A válaszom is lehet pontozni, de a szám önmagáért beszél..


Mellesleg kérdező:

Igen, két barátom pont így menekült át a BME-ről az OE-re, de részleteket sajnos nem tudok mondani, sosem kérdeztem őket erről, mert ahogy észrevettem kicsit cikinek is tartották..

2015. júl. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából magát a BME mentalitást untam meg és azt, ahogyan a diákokkal bánnak. Nem héderezni szeretnék az Óbudain, hanem ott folytatni a tanulmányaimat. Szerintem a VIK sem azért nehéz mert olyan dolgokat tanulunk amit nehéz felfogni, hanem mert nem elég segítőkészek az oktatók, (persze vannak kivételek), a tanítás és tanterv elavulóban van, összességében nem érzem itt jól magam. És egyébként az ÓE fele is hasonló véleményű ex-BME diákokból áll, akiknek bevált az egyetem váltás.


Viszont ha van valaki aki tényleg tud segíteni a kérdéssel kapcsolatban, annak nagyon hálás lennék :)

2015. júl. 7. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

"magát a BME mentalitást untam meg és azt, ahogyan a diákokkal bánnak"

"nem elég segítőkészek az oktatók"

Te most viccelsz, ugye? Mégis mi az, amiben nem voltak segítőkészek? Meg hogy bánnak szerinted a diákokkal? :D

Nem gáz, ha nem megy a BME, de az viszont nagyon, ha másokat hibáztatsz ezért.

2015. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A saját tapasztalataimat nem a te dolgod elbírálni, viszont a kérdésre még mindig nem sikerült válaszolni
2015. júl. 13. 11:01
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Óbudán sem lesz az, hogyha zh előtt egy nappal még semmit nem értesz akkor majd lenyomja 5 perc alatt fél év anyagát, hogy meg is érted.
2015. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Azért nem segítőkészek a BME-n mert azt sem tudják mi a szakma. Gyere át minél előbb Óbudaira, én is ott végeztem, lesz rendes okleveled.
2015. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én jelenleg ugyanebben a cipőben járok, tudnátok esetleg tapasztalatokat írni?
2017. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!