Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem akarok kollegiumba es...

Nem akarok kollegiumba es abba az iskolaba menni szeptemertol, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon jo iskolaba felvettek, kituno bizonyitvanyom van. De sajnos mivel 100km-re van tolunk a suli, kollegiumba kell jarnom. Nagyon szep iskola, a kolesz is (egybe van az iskolaval). De en nem akarok odajarni. Az elejetol fogva en nem akartam, a szuleim akartak nagyon. De en tudtam, hogy nem fogom birni ezt az eletet.. A kollegium nem nekem van kitalalva, ez a "bezartsag" erzes.. En alig birok ki par napos kirandulasokat.. Meg ugye a honvagy.. Hetvegen latnam a szuleimet, akkor haza mennek.. De ez nekem sok.. Ez az iskola tenyleg nagyon jo lehetoseget nyujt, tenyleg nagyon szep, de meg se erzem, hogy ez nekem valo lenne.. Voltam golyataborban is mar. Nem ereztem jol magam, probaltam baratkozni, de vegul az maradt, hogy (ilyen 4fos csoportokbol ismerktek mar egymast, en meg senkit), hogy egyedul ultem kulon.. Amikor odamentem, hogy "haverkodjak" elmentek tolem.. Nagyon rossz volt.. Aztan vegul lett egy kisebb komoly balesetem is. Nincsenek jo emlekeim eddig rola, nem szivesen mennek oda.. Amint ra gondolok, hogy szeptemberben oda kell mennem, elkap a sirogorcs, es mar teljesen kivagyok... Alig eszem, mert nagyon felek.. Tudom, hogy megkene probalni, de nem megy.. Felek, hogy a szuleimnek csalodast okozok.. De en mindig a kicsit gyengebb suliba akartam menni, ami itt van a varosban.. Mert nem nekem valo egy kolesz.. Mit tegyek?
2015. júl. 15. 08:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a sok hibaert, de mar ugy remegek, es olyan szinten rosszul vagyok, hogy a helyesiras sem megy mar. Ugy erzem, hogy belebetegszem....
2015. júl. 15. 08:51
 2/8 anonim ***** válasza:
A szuleid gondolom latjak, h ez nem lenne jo neked...beszelj veluk, hogy ne kelljen oda menned!
2015. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik megye?
2015. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mar probaltam veluk beszelni, de azt mondjak, hogy mindenki fel ettol, mert uj elet, meg kell probalni, jo lesz hidd el, stb.. Meg ez a suli tenyleg nagyon jo, becsi, berlini egyetemre ad osztondijat.. De en akkor is szenvednek itt, tudom. Amugy Bacs-Kiskun megye.
2015. júl. 15. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, én adnék egy esélyt az iskolának, főleg ha ilyen jó. Attól, hogy egy pár napos gólyatábor nem volt jó, még összeszokhat a csapat, sőt, össze fog szokni. (Emlékszem, mi is gólyatáborban még 2-3-4 fős bandákban voltunk, aztán szépen fokozatosan mindenki megismert mindenkit, és mára osztályszinten imádjuk egymást.) A koleszt is meg lehet szokni, szerintem.

Milyen baleset történt?

2015. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 M.mónika válasza:
Szia! Én teljesen àtérzem a helyzetedet mert két éve szinte ugyan ebben a helyzetben voltam. Én is voltam gólya táborba és ugyan ilyen rosszul éreztem magam és nem találtam barátokat sem. Ennek ellenére a megfelelési kényszer miatt elkezdtem az iskolát.Sajnos továbbra sem változott a helyzet állandóan jöttem volna haza volt úgy, hogy egy nap 15x beszéltem az itthoniakkal... A tanulmányi eredményem is romlott, rengeteget sírtam viszont a sok rossz közül a pozitív az lett, hogy az egyik szobatàrsam személyében olyan barátnőt találtam mint meg soha, azóta is elválaszthatatlanok vagyunk. Nagy nehezen eltelt az egy év és a nyári szünetben úgy döntöttünk a szüleimmel, hogy váltsak iskolát. Ez még is történt. Bejárós vagyok mindennap és imádom! A tanulmányi eredményem megjavult és már nem úgy kelek fel mindennap,hogy mennyire utálom ezt az egészet. Lehet, hogy nem ugyan olyan jó iskola de ez is egy erős gimnázium ahonnan bármelyik Egyetemre bejuthatok csupán azzal a különbséggel, hogy újra szeretek iskolába járni. Én azt tanácsolom, hogy ne kezd el ezt az iskolát tanulj az én esetemből mert nem másnak kell bizonyítani hanem magadnak és biztos vagyok benne, hogy ezzel a tanulmányi eredménnyel a közeledben felvesznek egy jó gimnáziumba. Ha van még kedved esetleg beszélgetni akkor írj üzenetet és megírom a facebook elérhetőségem, ott esetleg tudnunk meg beszélni!:) De ha nem akkor attól én meg szurkolok h a lehető legjobb döntést hozd!:)
2015. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom, de en tudom, hogy milyen vagyok. Egy hetes tabort se birok ki, mert nekem ez a "szobamegosztas masokkal" egyszeruen nem megy. Nem vagyok baratkozos tipus, ez van, nem tudok mit tenni. Mindenkeppen elkezdem az iskolat, de ha par het alatt nem valtozik a velemenyem, es nem erzem jol magam, akkor beszelek a szuleimmel, mert nem akarom rosszul erezni magam... Mert mar a nyaramat is elrontja ez az egesz, csak erre tudok gondolni, csak sirok emiatt...

Szivesen beszelgetnek veled kedves utolso.:) Jol jonne egy sortars..

2015. júl. 22. 08:34
 8/8 M.mónika válasza:
Írtam üzenetet:)
2015. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!