Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon milyen a tendencia a felsőoktatásban? Az elit intézmények egyre elitebbé válnak a jövőben, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Gondolok én arra, hogy 30 éve még minden felsőoktatási intézmény magas megbecsülésnek örvendett, a rendszerváltás után viszont rengeteg kisebb főiskolát hoztak létre, ezek nem voltak elismertek.


Azonban újabban rengeteg támogatást kapnak, különösen az EU-tól, és úgy látom, hogy a kisebb főiskoláknak egyre inkább javul a színvonala, pl, Kecskemét, Dunaújváros, Nyíregyháza, stb. De például a győri SZIE is sokat fejlődött nagyon.


Szerintetek a jövőben homogenizálódás lesz, vagy még inkább csak a nagyobbaknak lesz megbecsülése? (BME, ELTE, Corvinus)


2015. júl. 16. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Továbbra is csak a nagyoknak lesz megbecsülése. Még akkor is, ha egy másik jobb lesz náluk. Magyarország az általánosítás, múltban élés országa.
2015. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom, de ahova én jártam, nagy hírű, patinás tanítóképző volt (én könyvtár szakot tanultam ott, mert bővült a képzési kínálat)


ma nevesincs főiskolai kar, beolvasztották a SZIÉbe

ha mondom, hogy hol szereztem diplomát, tuti kiröhögnének az ELTÉsek meg ezek (sokan felvágnak, hogy király suliba jártak)


szerintem akármennyire védik az oktatók, nem lesz sok jövője (ezért is örülök, hogy diplomaosztókor a diplomámat kaptam meg, nem egy tanúsítványt)


ebből szűrjön le mindenki, amit szeretne, de a lényeg, hogy szerintem túl nagyok a különbségek a felsőoktatásban

2015. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elitek is egyre kevésbé elitté fognak válni, mert a mostani országvezetés szerint a felsőoktatásra lényegében semmi szükség nincs is, és ezért züllesztik le az egészet.
2015. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!