Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar iskolában miért nem...

A magyar iskolában miért nem térnek át a tízujjas gépelés tanítására a kézírás helyett? (lehet tanítani azt is, de a gépírásnak kellene lennie az elsődlegesnek)

Figyelt kérdés

Szerintem a mai társadalomban alapvető, hogy tudják ezt az emberek, gondoljatok bele, hogy ha elvégzik az iskolát, egy átlagember mennyit ír kézzel, és mennyit ír géppel?


Szerintem sokkal fontosabb, praktikusabb a gépírás.


Több olyan ismerősöm van, aki irodai munkát végez, szgéppel dolgozik természetesen, de csak két ujjal gépel, és rossz nézni, ha tíz ujjal gépelne, kb. kétszer annyi munkát megcsinálna, ugyanannyi idő alatt.


Nem is kerülne sok pénzbe, hiszen nagyon régi, kis teljesítményű gépek is alkalmasak lennének erre, amiket sorra dobálnak ki az iskolákból is már.


Ott van még az is, hogy nem minden gyereknek egyforma a kézügyessége, sokaknak gondot jelent a kézírás, így megszűnnének ezek a különbségek.


Számomra az sem világos, hogy mondjuk a magyar érettségi fogalmazást miért ne lehetne gépen írni.


2015. júl. 18. 14:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
Közgazdasági szakközépiskolákban tanítják, és meg kell mondjam, tényleg nagyon hasznos "tudomány".
2015. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
78%
Mert a magyar közoktatás egyenlő szinten van a nullával, vagy még lejjebb.. és amíg ez a Hoffmann Rózsa lesz a közoktatásért felelős államtitkár, addig ne is várjunk fejlődést, mivel a 20 évvel ezelőtti oktatási rendszer mostmár semmit nem ér az új generációnak...
2015. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
84%
németországban élek, és itt ötödik osztálytól tanítják.
2015. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%
Ezt egy olyan országban szeretnéd, ahol a miniszterelnökünk azzal büszkélkedik, hogy nincs számítógépe :D
2015. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim válasza:
37%
Először is tanulj meg normálisan jegyzetelni. Tényleg ez most milyen szinten is megy neked?. Ja ,sehogy?? Akkor ne akarj szaladni ha meg járni sem tudsz. Hivatalos dokumentaciohoz kézzel kell aláírni. Nem mindenki ajtaja vámpír. A rendőr a pszichiáter kézzel jegyzetel. A penztarosok szinten. Na rájöttek mar mekkora hülye vagy???
2015. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Vajda Gábor válasza:
95%
Lehet hogy én vagyok maradi de az ember először a kezével tanuljon meg írni (ez a legegyszerűbb közlésforma) utána géppel,mert ez már technika és pénz függvénye.És ha egy nyomtatott szerződést alá kéne írni akkor hogyan írod alá ha csak gépírni tudsz?!
2015. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim válasza:
22%
*akta
2015. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
67%
Tènyleg többet èrne ha áttèrnènek rá... Nekem egy gyerekkori baleset miatt hiányzik a jobb hüvelykujjam, ès hiába látta ès tudta a tanár hogy mi van, sorra kaptam a karókat a külalak ès a lassúságom miatt. Ès most huszonèvesen is ott tartok ezmiatt hogy mindent gèpelek ès nyomtatok az aláírásomat kivève... Nem is fáj így a kezem, ès gyorsabban is írok mint kèzzel, persze nem kèt újjal pötyögök hanem kilencel ès nem is olyan nagyon gyorsan de mèg így is gyorsabban mint kèzzel...
2015. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
100%

Szerintem is hasznos lenne tanítani. Viszont csak azután, hogy megtanulták a kézírást. Amikor az ember kézzel ír, annak rengeteg haszna van. Fejleszti a finommotoros képességeket, ami fiatal korban igen hasznos. Ezen kívül az ujjakban levő izmok megjegyzik a mozdulatokat, sokkal jobban lehet emlékezni arra, amit az ember saját maga ír le kézzel, mint amit gépel.

Bár tagadhatatlan tény, hogy a mai világban igenis mindenkinek meg kellene tanulnia gépelni. Én ugye nem tanultam suliban, magamtól próbálkoztam. Nem két ujjal gépelek, de szeretném, ha gyorsabban tudnék.

2015. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy a gépírást meg kell tanulni, mert a modern világban szükséges és elkerülhetetlen. DE (!) a kézírás olyan mozgásforma (még ha nem is nagy mozgás), amely összehangolja az agyféltekéket és elősegíti az agynak a fejlődését. Mellőzni a kézírást=az agy egyes részei elsorvadnak/visszafejlődnek. Nem hiszem, hogy valaki szeretne még a mainál is hülyébb és alacsonyabb színvonalú társadalmat.


Nem a gépírás ellen beszélek! Hanem azt mondom, mindkettőnek megvan a helye és mellőzhetetlen.


Apropó: egyes önéletrajzokat bizonyos tisztségek betöltéséhez nem hiába kell kézzel írni. Az ortográfia egy olyan tudomány, amely segítségével valamennyire belátni az ember elméjébe, lélekvilágába, amit a mindenki számítógépén egyforma billentyűkkel soha de soha nem tehetnénk meg. Ezt csak érdekességként említettem meg.

2015. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!