Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A debreceni Ady Gimiben...

A debreceni Ady Gimiben milyen a szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés
Nyelvi előkészítőre akarok menni. Miket kérdezhetnek a szóbeli elbeszélgetésen? Matekból kérdeznek vagy csak a választott nyelvből van elbeszélgetés? Vagy hogy zajlik egy ilyen?

2015. júl. 18. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Magyarul lesz a szóbelid, igaz, én 5 éve voltam.

Általános kérdések, magyarul kérdezve, magyarul válaszolva.

2015. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor angolból nem is kérdeznek semmit? Ja meg akik tavaly felvételiztek (nem az Adyba) sokan mondták, hogy a szóbelin kérdeztek tőlük matek példát is..az Adyba kérdeznek?
2015. júl. 19. 11:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm!:))
2015. júl. 19. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már vagy 10 éve felvételiztem, én is az Ady B-be. Nagyon tudom javasolni, jó a hangulat végig öt év alatt, és a nyelvtanítás is jó, ha komolyan veszi az ember. Én sajnos nem igazán vettem komolyan a dolgokat 11-től, de ez nem a suli hibája ugyebár. Ami magát a szóbelit illeti a B-be, ha jól emlékszem valami természettudományosat is kérdeztek(De nem mernék megesküdni rá, és hangsúlyozom, ez 10 éve volt.), de amúgy általános elbeszélgetés, nem kell parázni tőle. A lényeg, hogy lássák, hogy értelmes, belevaló, és érdeklődő vagy. Amúgy a B-be viszonylag keveset számít a szóbeli, alapvetően, hogy B-be kit vesznek fel, az a központi írásbelin dől el.(Akkor legalábbis 100 pont volt a központi, 50 a jegyek, és csak 30 a szóbeli.) A D-be más a helyzet, ott ha jól tudom 100 pont a szóbeli.(De a D szóbeli egy sokkal összetettebb dolog, külön meg kell tanulni valamilyen irodalmi műből előadni egy részletet, és akkor még utána is mindenféle váratlan dolgokat mondanak, hogy hogyan variáld, de már az is rég volt, arra mindenesetre emlékszem, hogy azt várták tőlem, amikor egy dühös embert kellett alakítani, hogy vágjam a zakómat a földhöz...)Egyébként a D is öt évfolyamos, nyelvi előkészítővel indul, a különbség annyi, hogy a második nyelvből van kevesebb óra, a művészet javára.
2015. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2015. aug. 23. 11:18
 6/7 anonim válasza:
Szia én most kezdtem az Adyban és a tavalyi felvételi más volt mint eddig. Tavaly kémia fizika biologia kerdest huztunk azt kellett megválaszolni plusz egy szovegértést kelett megcsinálni.Nem nehéz,de azért okozhat meglepetéseket:) 15/L
2015. szept. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te melyik osztályba jelentkeztél tavaly? És hogy tetszik eddig a suli? A tanárok jó fejek?:D
2015. szept. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!