Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet 400+ pontot összeho...

Hogy lehet 400+ pontot összehozni? Legjobb esetben is 348 pontom lesz?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni NKE-RTK bűnügyi nyomozói szakra. 404 a ponthatár oda, de ha úgy számolom, hogy nagyon de nagyon jól teljesítek, akkor is csak 348 pontom lenne. Ebbe beleszámoltam egy nyelvvizsgát is, és elég magas kb 80%-os érettségis eredményeket.

Lehet buta kérdés, de elképzelésem sincs, hogy kerülhetek be. Az ottani felvételire kapnánk pontot? Ugye nem? Bocsi, de nem igazán értek ezekhez.. :(



2015. júl. 19. 01:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet több pontod, ha valamelyik tantárgyból emelt szintű érettségid lesz (+50pont), ha még egy nyelvből nyelvvizsgázol, vagy ha még jobban sikerül az érettségid...

Valószínűleg nem lehetetlen, hogy 80%-nál jobban sikerüljenek az érettségik.

Ha nem lesz elég pontod jövőre, és még mindig oda akarsz menni, akkor úgy kerülhetsz be, hogy a következő évben újra érettségizel valamelyik tantárgyból, és leghet hogy úgy már fölvesznek.

Egyébként én úgy gondoltam, hogy kb 320 pontom lesz, és 405 pontom lett végülis, úgyhogy nem kell feladni.

Sok szerencsét!:)

2015. júl. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Fú, te mázlista :(

Egyetlen gondom a matek..ha egyáltalán a szóbelire meglesz a pontom, én leszek a világ legbüszkébb embere.

Köszönöm a válaszod!

Az ugye nem több pont ha még egy tantárgyból érettségizek? Infón kívül tesi?

2015. júl. 19. 02:02
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Minden szaknál megvan adva, hogy milyen érettségi eredményeket vehetnek figyelembe. Ezek közül a két számodra legkedvezőbbet választják ki.


Szóval lehet 30 tárgyból is érettségid, akkor is csak kettőt vesznek figyelembe.


Amúgy nyelvvizsgára és emelt szintű érettségire mindenképp szükséged lesz, valószínűleg kettőre is. Nekem most 388 pontom lett egy középfokú nyelvvizsgával, egy 75%-os emelt érettségivel és egy 80%-os középpel.

2015. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly ilyenkor én is ezen görcsöltem. 366 pontot számoltam többletpontokkal együtt, végül mégis 425-öt kapartam össze. Rettegtem, mert magyar közép és történelem emelt szintű érettségi a kötelező. Magyarra nem készültem, mégis 97%-os lett, az emelt törim pedig 88% annak ellenére, hogy a próbaérettségijeim és a gyakorlásaim 60-70%-osak. Ne izgulj, simán összeszeded a 400 pontot, de ha tudsz, írj egy emelt szintűt is. :)
2015. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt még hozzátenném, hogy nincs nyelvvizsgám, de az összes érettségim 80-90% felett van, a tanulmnyi pontokból pedig a maximális pontszámot viszem tovább.
2015. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Emeltet kell tenni. Emelt nélkül tényleg nehéz 400 felé menni.
2015. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Húha..

A történelem emelt érettségi talán még menne is. Mert nagyon szeretem, és ötös is voltam eddig. Későn kaptam észbe, hogy mindent felhúzzak ötösre, így hát négyesek az év végi eredményeim kb. A töritől azért félek mert úgy tudom emelten nem lehet térképet használni.

2015. júl. 19. 17:20
 8/14 A kérdező kommentje:

Na meg az a drága matek kettes..

Kérlek, imádkozzatok értem előre is! :D

2015. júl. 19. 17:27
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Töriből lehet emelten használni atlaszt de csak az esszéhez!

Egyébként egy 400 pont körülit nevetve össze lehet hozni, az érettségi egy vicc...minimális készüléssel ki lehet hozni egy jó eredményt...ha meg készülsz is rendesen akkor pláne.

Én idén érettségiztem és, hát gimibe az első két évet nem nagyon vettem komolyan de 11-, és 12-be nekiálltam rendesen készülni és ez bőven elég volt. érettségi előtt kicsit ismételgettem de az addigi renszeres tanulás a lényeg....egyébként 490 pontom lett.

2015. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Matekról meg annyit, hogy a középszint tényleg vicc...egy általános iskolás megoldaná 2-esre biztosan de akár 3-asra, 4-esre is.

Van az első oldal, ahol ilyen rövid feladatok vannak. Na most ha neked nem erősséged a matek, akkor biztosan nem fognak nagyon menni a második rész számolós feladatai, de az első rész annyira könnyű, hogy abból muszáj összehpznod egy 2-est! Függvénytábla sokat segíthet és nézegesd az eddigi érettségiket...azokhoz hasonló lesz jövőre is.

2015. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!