Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE ÁJK jogász szakán...

Az ELTE ÁJK jogász szakán (nappalin, illetve levelezőn) milyen érzés hallgatónak lenni? (Lent! )

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok rá, hogy az ELTE jogász szakán milyen a hallgatók közösségi élete? Nagyon sokat kell tanulnotok vagy azért van szabadidőtök is? Milyenek a vizsgaidőszakok? Mik azok a tárgyak, amik miatt lehet csúszni? Sokan csúsznak? Ilyenek érdekelnek. Jövőre érettségizem és gondolkodom az ELTE jogász szakán, csak még nem tudok biztosan döntést hozni.

2015. júl. 21. 19:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Akik ide járnak leírnák a főbb tárgyak könyveinek a címét? Beleolvasnék a könyvesboltban, hogy egyáltalán tudjam, hogy mit tanulnak a jogon.
2015. júl. 21. 19:06
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A római jog története és institúciói c. legendás könyvvel kell kezdened. :)
2015. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A jogra nagyon jellemző, hogy az érdeklődésed határoz meg mindent. Hogy repülni fog az idő, vagy minden egyes nap szenvedés lesz, úgyhogy alaposan járj utána mindennek, főleg a tananyagnak.

Megteheted, hogy a szorgalmi időszakban alig tanulsz, ekkor rengeteg szabadidőd lesz. De ez vizsgaidőszakban vissza fog nyalni, és elsőévesen nem is érdemes vele próbálkozni, amíg nem tapasztaltad ki a saját képességeid határait.

Sokan csúsznak, főleg első éven, és főleg a római jog által, de a statisztika is előkelő helyen szerepel. Később a polgári perjog (PP), a közigazgatási hatósági eljárási jog (Ket.), a gazdasági társaságok joga (GT) és a pénzügyi jog hírhedt buktató tárgyak, de ez attól függ, az adott egyénnek épp melyik fekszik.

közösségi élet: klikkek vannak, de ez alapvetően egy versenyistálló, a segédanyagok nehezen kerülnek a csókosokon kívülre. A HÖK gyalázat, úgy, ahogy van.

Vannak előadások, 0-hoz közeli látogatottsággal, ennek főleg az az oka, hogy nem ad annyit hozzá a tanulmányokhoz, amennyi időt elvesz a látogatásuk.

Ennek az az eredménye, hogy amikor nappalin vagy, akkor is levelezőn érzed magad. Ennek ellenére levelezőre nem érdemes menni, mert őket vizsgán többen indokolatlanul sz*patják.

A szemináriumodat általában van lehetőséged kiválasztani, így tudsz az oktatók között is válogatni, az értékeléseik alapján elég érdekes arcokba lehet belefutni. Ugyanez alternatív és fakultatív tárgyaknál.

Könyvből csak a legelhivatottabbak tanulnak, a legtöbben közvetlenül a törvényeket használják, ill. a könyvekből és jogszabályokból készült rövidebb jegyzeteket. A könyvek annyira terjengősek, hogy 50-60 oldal után belefáradsz, és inkább a lényegre térsz.

Ha a római jog könyvet veszed példaként, abban nem fogsz az igazi joggal találkozni, az ugyanis egy mese, és a maga módján még érdekes is.

Az időd többek között az alábbiakkal fog telni:

Alaptörvény,

1952. évi III. törvény,

1998. évi XIX. törvény,

2003. évi XCII. törvény,

2004. évi CXL. törvény,

2012. évi C. törvény,

2013. évi V. törvény


Ezeket nézd meg a net.jogtar.hu oldalon, és nagyjából képbe kerülsz.

Remélem segíthettem.

2016. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!