Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nyelvet érdemes minorna...

Milyen nyelvet érdemes minornak választani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Felvettek az ELTE BTK romanisztika-olasz képzésére, így el kell gondolkodnom azon, hogy milyen minort válasszak. A nagy nyelvekhez (angol, német, francia, spanyol, orosz) kell nyelvi előképzettség, de én az olasz mellett csak franciául tanultam, így adott, hogy megpróbálom azt. Fennáll ugyanakkor annak a veszélye, hogy nem ütöm meg azt a szintet, amivel bejutok a francia minorra, így kell B terv is. :) Mivel eddig újlatin nyelveket tanultam, elsősorban ezek között gondolkodom, azok közül ott van a portugál és a román. A portugál minorfelvétel úgy zajlik, hogy az első 20 jelentkezőt veszik fel, így ott előfordulhat, hogy lekésem (nem igazán tudom még, hogy hogyan is zajlik pontosan a tárgyfelvétel). A románnal se lenne bajom végül is, de megérné? Nekem tetszik a különleges hangzása, de mindössze 2 fejletlennek mondható országban beszélik.

Vagy inkább egy szláv nyelvet kellene választanom? Azok közül egyértelműen az orosz a kedvenc, de ugye az sem indul kezdőről, így mást kellene közülük. Kérdés, hogy megéri -e.

Ott vannak persze még a keleti nyelvek is, úgy mint a kínai, japán vagy koreai, de én inkább az európaiakat kedvelem, valamint úgy érzem, ezekkel túl nagy fába vágnám a fejszémet.

Ti mit gondoltok?



2015. júl. 24. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

portugál minorról azt írják, hogy, az első szemeszter szakirányú órái alapján a legjobb 22 hallgató, szóval nem az első 20 jelentkezőt veszik fel, hanem a legjobb 22 embert, de érdemes rákérdezni a portugálos facebook csoportban, ott biztos felvilágosítanak.

egyébként pedig vannak kétéves minorok is, ha a nyelvek nem jönnek össze akkor ilyenre is van lehetőség és ennek a tárgyait csak 3. félévtől kell felvenni. :)

itt megnézheted mik vannak [link]

2015. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Az orosz teljesen kezdőről indul!!! Vedd fel azt. Nem tudom, ki tájékoztatott félre, de nem kell hozzá előképzettség.
2015. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy esetleg valamelyik skandináv nyelv? Ha angolul tudsz már (és felteszem tudsz), egyik sem akkora kihívás. Mondjuk az én kedvencem a finn az északi nyelvek közül, de az más tészta. :)


De a portugál is tök jól hangzik, olasz utána valszeg könnyebb lenne mint az orosz.

2015. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sosem tanultam iskolában angolul, a skandináv nyelvekhez pedig szükséges angol vagy német nyelvvizsga/érettségi. Az orosz minor tanegységlistájához a következő volt írva: "A minorba való belépés feltétele: egyetemi felvétel és az orosz nyelv alapfokú ismerete"

2015. júl. 25. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Oh, elnézést, ez nem nekem csak azért furcsa, mert az orosz az egyik olyan nyelvszak, ahová nem kell emelt érettségi az adott nyelvből és nem előfeltétel a nyelvtudás. Furcsa, hogy minornál ez másképp működik...


Mondjuk ez esetben angolul azért érdemes lenne megtanulnod, nem tudom, mit akarsz később csinálni - de tolmácsként, fordítóként szinte megkerülhetetlen az angol (meg amúgy is), bár szerintem ezt magadtól is tudod. :)

2015. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is olasz szakon vagyok és portugál a minorom. Csak ajánlani tudom, nagyon komolyan veszik a tanárok, minden órán kis ZH-t írunk, heti két óránk van, egyiken nyelvtanozunk, másikon szókincset veszünk. Érdemes rögtön a tájékoztató után felvenni a két órát, mert csak 40-en kezdhetitek el, félévkor csak az folytathatja, aki 80% felett teljesít, év végén pedig nyelvi alapvizsgát kell tenni. Nagyon sokat kell tanulni, de megéri, mert elég jól meg lehet tanulni a nyelvet.

2015. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Ebben a helyzetben francia, ha pedig nem sikerül, akkor portugál, de a legjobb az angol vagy a német lenne.
2015. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a keleti nyelvek érdekelnek, esetleg a törökön gondolkozz el. Szép csengésű nyelv, és egy magyar anyanyelvűnek viszonylag könnyű is. (Mint pl a finn, a logikában és szavak szintjén is sok a hasonlóság.)
2015. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
végül milyen minort választottál? hogy tetszik? :)
2016. jan. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Latin
2017. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!