Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elmúltam 18 az iskola...

Ha elmúltam 18 az iskola adhat tájokoztatást a szülőknek?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy egy 18. életévét betöltött, de nappali tagozaton tanuló diák adatait kiadhatja-e az iskola a szülők, rokonok számára?

2015. júl. 25. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Wtf? Pont 18 alatt lenne értelme ennek, már ha lenne ilyen. De most komolyan, a saját szüleidtől mit akarsz eltitkolni? Nevedet, hajszíned? A szerzett jegyeidet ismerniük kell, igazolniuk kell, hogy látták, részt kell venni megbeszéléseken, értesítve lesznek mindenről, ami történik veled. Ha más gyámsága alatt vagy, akkor ők töltik be ezt a szerepet, de akkor alapból nincs semmi közül ezeknek a szülőknek, és miért is érdekelné őket, ha a felügyeletet másnak kellett adni?
2015. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem járok már iskolába, csak felvetődött a téma baráti körben és érdekel a válasz.
2015. júl. 25. 16:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja címet elírtam bocsesz :-)
2015. júl. 25. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem adhatja ki, de gyakorlatban kiadja.
2015. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy kiadhatja-e vagy sem, de lehet jelezni az iskolának hogy semmi kép ne adják ki senkinek, még szülőnek sem.

Barátnőm volt így hogy amikor a szülei elváltak az apja nem tudta hogy hova költöztek és szerették volna ha ez így is marad mert egy agresszív állat. Szóltak az iskolában hogy senkinek semmi féle tájékoztatást nem adhatnak ki, be is tartották sőt jelezték is hogy az apa is majd később egy állítólagos nagynéni is érdeklődött.

2015. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogilag nem adhajták ki és általában a gyakorlatban sem teszik. Nálunk a beiratkozási napon külön fel is hívták a figyelmet, hogy ha valaki szülővel szeretne ügyeket intéztetni, az mostantól nem fog menni.
2015. júl. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!