Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bp. -en melyik gimnáziumot...

Bp. -en melyik gimnáziumot ajánlanátok ilyen átlaggal? Lent a tovabbiak

Figyelt kérdés

A Könyves Kálmánba járok, 8.-ba fogok menni, de a 9.-et már nem ott akarom elkezdeni(nem bírom az osztályközösséget).az ottani átlagom 4.54

Pár iskolát már kinéztem(pl.Szerb Antal, Balassi Bálint,Babits Mihály,Németh László,Veres Pálné)

De ezeken kívül, vagy ezek közül melyiket tudjátok ajánlani?



2015. júl. 24. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A Veres Pálnéról jókat hallottam és a Szerb Antalról is, a többiről nem hallottam sosem.

Ajánlom a József Attilát, a Városmajorit, Madáchot, Tamási Áront, Berzsenyit. Ezekről vannak vagy személyes vagy barátok àltali tapasztalataim.

De nem tudom, hogy ezek mennyire vannak helyileg messze tőled.

2015. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15. Kerületben lakok,tehát olyan iskolát keresek ami max. 1 órára van tőlem.
2015. júl. 24. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval, én is ezeket a gimiket ajánlanám még. Esetleg megkérdezhetem, hogy mi érdekel? :) Úgy értem, hogy matek, nyelvek, humán, ilyesmi...

A Balassi és a Németh László sajnos csak nyolcosztályos, úgyhogy oda nem nagyon fogsz tudni menni :(

És ha engem kérdezel, a Veres Pálné és a Berzsenyi (amit az előző hozzászóló ajánlott) teljesen egyszintű, csupán a Berzsenyi sokkal családosabb légkörű. :)

2015. júl. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Humán tantárgyak érdekelnek, és az idegennyelvek, de kéttannyelvűbe nem szeretnék járni,max olyanba ahol két nyelv a kötelező(tehát pl. Alapból ugye az angol, és mellé még valami)
2015. júl. 24. 13:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, akkor ezekkel a "paraméterekkel" tényleg melegen ajánlom a fentieket :)

A Szerbben van nyelvi szak, a Babitsban is (humán és nyelvi is). A Veres Pálné inkább humán orientációs, de ott is van nyelvi előkészítős szak is.

A Városmajori kicsit nehéz 4,54-es átlaggal, mert ott nagyon nézik a hozott pontot. De ott is van humán (két évente, ez most humán év, szóval most van) tagozat, meg nyelvi előkészítős (spanyol).

A Madách abszolút nyelvi orientációs, csak 4 éves nyelvi (angol vagy német), és nyelvi előkészítős (angol, német és francia) szak van. Viszont ez is humánosabb suli.

A Tamásit nem ismerem, de azt hiszem ott portugál nyelvet lehet tanulni.

A Berzsenyiben van humán szak, meg 3 féle nyelvi. Az angol mellé a nyelviben lehet választani olaszt, franciát, vagy németet. Ja, és itt 4 éves a nyelvi.

2015. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!