Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem kiiratkozás? (bővebben...

Egyetem kiiratkozás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha állami ösztöndíjas képzésre vettek fel, és az első félév után kiiratkozom,akkor nem kell visszafizetnem a féléves tandíj 50%-át (lsd. hallgatói nyilatkozat). Ezt nem hivatalos forrásból olvastam, kérlek erősítsetek meg. A kérdésem: hogyan tudnék úgy kiiratkozni, hogy ne kelljen fizetnem érte? Mivel a félévbe beletartozik a vizsgaidőszak is, ezért csak az után iratkozhatok ki gondolom. Szükséges,hogy minden vizsgámat teljesítsem, illetve mi van ha valamelyik nem sikerül? A kreditek után milyen esetben kell fizetni?

2015. júl. 25. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Október 15-ig lehet kiiratkozni. Magyarán félév közbe még meggondolhatod magad. Ezalatt az idő alatt egy kreditet se tudsz megszerezni.


"A hallgató azon félévek tekintetében vesz igénybe állami (rész)ösztöndíjat, amely félévben a hallgatói

jogviszonyának státusza a felsőoktatási statisztikai adatközlés idején aktív. A felsőoktatási statisztikai adatközlés

időpontja az őszi félévben október 15., a tavaszi félévben pedig március 15.

Ügyfél tehát a fentiek alapján nem vesz igénybe ösztöndíjat abban az adott félévben:

- amely alatt hallgatói jogviszonya szünetel (passzív félévek),

- amelyben a hallgató jogviszonya tavaszi félév esetén március 15., őszi félév esetén október 15. előtt

megszűnik,

- amelyben a képzés finanszírozási formája önköltséges."

2015. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha okt. 15 és az őszi félév vége közötti időszakban iratkozom ki?
2015. júl. 25. 18:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kérdésért, csak attól félek, hogy nem fogom bírni. Ha nagyon nehéznek érzem inkább még most az elején kiiratkozom, így nem kell fizetnem érte.
2015. júl. 25. 18:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak ugye ezt persze az első néhány hétben még nem tudom eldönteni, ezért is érdeklődtem a vizsgákkal kapcsolatban.
2015. júl. 25. 18:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha október 15-én van aktív jogviszonyod akkor 1 félévet elhasználsz a 12-ből, fizetni nem kell, ha a maradék időben diplomát szerzel egy másik szakon (pl. 6 féléves alapképzés elvégzése a mostantól számított 9 féléven belül). Tehát erősen ajánlott kitartani az eredeti választásod mellett, és az alap diploma után váltani esetleg (mesterképzés másik szakon, második alapképzés, stb.). Illetve ha október 15-ig kiiratkozol, akkor olyan, mintha nem is jártál volna egyetemre. Ha nagyon más a hely, mint vártál, akkor ez is megléphető.


"Az oklevélszerzési kötelezettség a szakváltást nem korlátozza. Szakváltás történhet a képzés:

 munkarendjének,

 nyelvének,

 helyének megváltoztatásával,

 átvétellel,

 felvételi eljárás útján.

Szakváltás esetén a feltételek teljesítése szempontjából az újabb szak képzési ideje és önköltsége

irányadó. Amennyiben a hallgató képzési területen belül szakot vált (akár intézményen belül, akár

másik intézménybe történő átvétel útján) a hallgatói jogviszonya folyamatosnak tekintendő, így az

oklevélszerzési határidő a szakváltást követő képzés képzési ideje alapján, de a hallgatói jogviszony

kezdetének (az első képzés kezdetének) időpontjától számítandó."

2015. júl. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!