Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a műszaki - főleg...

Szerintetek a műszaki - főleg a mérnöki - szakokon belül melyikek a legnehezebbek?

Figyelt kérdés
Nyilván, csak szubjektív véleményt tudtok írni, de érdekelne. Azt tudom, hogy a villamosmérnöki nagyon nehéznek számít a műszakin belül is. És a gépész? Vagy a mechatronikai mérnöki? Melyek a legnehezebbek SZERINTETEK?

2015. júl. 27. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mindenkinek az, ami a legtávolabb áll tőle. Én gépészként legnehezebbnek biztos a villanyt vagy a vegyészt mondanám.
2015. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem tul egyszeru. Szerintem kabe hasonloan nehezek, es tenyleg beallitottsag kerdese hogy melyik megy konnyebben. En gepeszkent tanultam automatikat, utaltam...
2015. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jövőre felvételizek és valami nívós szakra szeretnék menni. Szüleim a dokiképzőt javasolják, de megmondtam, hogy amilyen nulla színvonal ott van (mind a négy "egyetemen", főleg a 3 vidékin), nem égetem magam vele! Műszaki vagy természettudományi (főleg matek, fizika) szakok közelébe sem ér.... Nem véletlenül nem bízok egy dokiba se... Mert ott bárki kaphat diplomát. Semmi értéke nincs.
2015. júl. 27. 18:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Én villamosmérnökire járok BME-re, jövőre már a Bsc szakdolgozatomat fogom írni. Hogy melyik a legnehezebb azt nem tudom, a villamosmérnöki sem könnyű, de én biztos vagyok benne, hogy egy teljesen alap gépészes rajzos tárgyat se bírnék elvégezni, nemhogy egy építészeset. Ugyanakkor egy gépész is könnyen lehet, hogy hasonlóan nyilatkozna a mi Elektromágneses terek alapjai c. tárgyunkról és az ehhez hasonló hardcore villanyos tárgyakról.
2015. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 booster00 válasza:
Mechatronikát javaslom! Van benne minden, ami a műszaki tárgyak közül szivatós. Mechanika, programozás, villanytárgyak, na meg matek dögivel.
2015. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hunsnowboarder ***** válasza:

Mechatronikára járok. Ezt javasolom. Tanulni kell rendesen de mai világban amikor egyre csak okosodnak a körülöttünk lévő tárgyak ez már most hiányszakma.

És ha végeztél akkor lehetőséged van MSc-n gépésznek vagy villamosnak is specializálódni.

Sőt szerintem év közben is válthatsz mert mi gépészetet és elektronikát is tanulunk...

2015. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!