Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyes szakokon miért van...

Egyes szakokon miért van plussz 1 félév a szakmai gyakorlatra?

Figyelt kérdés

Múltkor hallgatom a beszélgetést, meg aztán olvastam is, hogy van szak ahol plusz félév van arra hogy akkor csinálják a szakmai gyakorlatot. Mondták hogy ez 300 óra és majd keresniük kell rá egy céget. Ezért jár 30 kredit a félévre. És ez egész félévre el lesz szépen osztva mert napi 4 órát kell dolgozni.


ÉS felmerült bennem, hogy erre külön félév. Mert nekünk 240 óra kötelező gyakorlat van, nem jár érte kredit, ugyanúgy nekünk kell találni helyet. És ezt oldjuk meg vagy nyáron vagy (ahogy sokan) egyetem mellet. Persze vannak szabályok rá hogy 1 héten ennyit kell dolgozni, egyhuzamban kell lennie, 1 cégnél.


2015. júl. 18. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs rá külön félév és 240 órát kellett teljesíteni, de nem merült fel bennem felháborodás. Nem azért kezdtem el dolgozni a szakmámban az egyetem mellett, mert 240 órát teljesíteni kellett. Hanem mert valós tapasztalatot szerzek és tudok majd mit írni az önéletrajzba.

Szóval ha valaki a kredit miatt akarná csinálni, akkor valószínűleg rossz szakra ment tanulni.

2015. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennek hátterében valószínűleg az a megfontolás állhat, hogy legyen gyakorlati időd. Ez annak tud nagyon hasznos és örömteli lenni, aki nehezebben tud állást találni az egyetem mellett (nem feltétlen azért, mert rosszabb képességű, bármi miatt lehet). Ha megnézed az álláshirdetéseket, akkor a többségnél min 1-2 év szakmai tapasztalattal rendelkező pályakezdőt keresnek, ami elég viccesen és paradoxan hangzik, de van, ahol sajnos komolyan veszik. Szóval indításnak azért ez a kötelező gyakorlat annyira nem rossz, még ha csak fél év is.
2015. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!