Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek milyen volt a gólyatábo...

Nektek milyen volt a gólyatábor, gólyabál, gólyaavató, meg az egész első évetek középsuliban?

Figyelt kérdés

:) kérlek meséljetek, minden történet érdekel!

Akár privátban is



2015. júl. 27. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Te nem kevered össze az egyetemmel? Középiskolában egy darab gólyatábor nem szokott lenni, se gólyabál. SZECSKAavató szokott lenni, a középiskolás nem gólya. A szecskaavató vicces szokott lenni legfőképpen, semmi extra.
2015. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a gólyák az egyetemi elsőévesek. a 9.es középsulisokat szöcskéknek hívjuk. viszont nekünk volt szöcsketábor, szöcskeavató és szöcskehét is.

a tábor leginkább az ismerkedésről szólt: az első nap egymással meg az ofővel ismerkedtünk, a többi napra eljött egy-két tanár is. meg voltak mindenféle csapatépítő jellegű játékok, sorversenyek, közös bográcsozás stb.

szöcskehét: minden napra kaptunk valamilyen vicces feladatot a felsőbb évesektől (általában be kellett öltözni pl. egyik nap pizsiben suliba menni, mesefigurának öltözni...)

szöcskeavató: a szöcskehét végén volt, előadtunk egy kb. 15-20 perces műsort, meg a többi 9. is, meg ha jól emlékszem, a 10. esek közül is vkik, aztán utána volt diszkó (pénteki nap volt)

bál jellegű programunk nem volt.

az első év többi része: mint közösség, nagyon szerettem az osztályomat, de rengeteg órám volt, (biosz-kémia szakos voltam), meg emellett volt egy csoomó egyéb szakköröm is, és ezzel nagyon megszívattam magam: későn értem haza a suliból, és akkor már nehéz volt tanulni, de végül megoldottam, kitűnő voltam végig a gimiben, ha most kezdeném akkor sem csinálnám másképp.

remélem, segítettem :) 18/L

2015. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nálunk a gimiben gólyatábor van, és a 9.esek / 7.esek a gólyák. (6osztályos gimi)

De akkor szerintem ugyanaz mint máshol a szecska.:)

2015. júl. 27. 18:59
 4/6 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat, főleg neked 2.!:))
2015. júl. 27. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk is minden középsuliban gólyatábor illetve gólyák vannak.:) Gólyaavató, gólyabál viszont nincs.Semmilyen néven. Nekünk nagyon jó volt, 3 napos volt, rengeteg program kb. egy percig se unatkoztunk. A feladatok egyszerűek,érdekesek és persze szivatósak voltak. Nagyon jól összeismerkedtünk egymással is meg az èvfolyammal is. Így szeptemberben már nem vadidegen arcok fogadtak.:D
2015. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is gólyák voltunk 9.ben. A gólyatábor néhány napos volt a balatonnál, vices volt, én élveztem. Nagyon kíváncsi voltam hogy kik lesznek az osztálytársaim. A felsőbbévesek közt volt is egy ember akivel volt sok közös ismerősünk, úgyhogy egész megnyugtató volt. Lementünk fürödni, volt aki éjszaka is mehetett felügyelettel, napközben feladatok voltak, vetélkedők, egyik éjszaka felkeltettek minket és pl szemetet kellett szedni, ez már magában egy gólyaavatónak is tekinthető. A gólyabál nálunk vmi béna diszkószerű dolog volt a suliban ősszel, lehet hogy voltak ott is vetélkedők, erre már nem emlékszem, későbbiek során is csak képeket láttam amint fél lábbal ácsorogva leteszik a gólyaesküt, ez egy jelképes, kedves dolog.

Az első év jól telt, vidám sztorizgatások a gólyatáboros eseményekről, tanárok kedvesek voltak és elkezdődött az első év, új barátok, kezdett kialakulni ki kivel lesz jóban, együtt tévedtünk el az iskolában, jártuk aztán minden szünetben a folyosókat hogy felfedezzünk mindent, figyeltük az embereket hogy kik járnak még ide, én nagyon szerettem.

2015. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!