Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség! Van itt aki műszaki...

Segítség! Van itt aki műszaki menedzsernek tanul?

Figyelt kérdés

Én ősszel kezdek az SZTE-n és szeretnék pár tanácsot kérni.

Fiúk, lányok egyaránt írhattok. Kort írjatok majd.



2015. júl. 28. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én annak tanulok, de a BME-n és MsC-n, nem tudom, az segít-e.
2015. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is ősszel kezdek, nekem is jöhetnek a tanácsok. (:
2015. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor kiírom ide, ahogy a kérdezőnek eredetileg is kellett volna. Ezeket kérdezte tőlem: Mennyire tartod nehéznek a szakot? Melyik tárgyak a legkönnyebbek és melyikek azok amire fordítsak nagyobb figyelmet mer azzal szórják az embereket kifele? Igazából érdekelne, bár az még odébb van a 2.év utáni gyakorlat, h az miből áll és milyen?
2015. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hátha van valaki, aki tud válaszolni, mert én sajnos nem tudok. Egyrészt bsc-re műszaki szakra jártam, tehát nem tudom, másrészt a BME-n GTK-n egyébként sincs szakmai gyakorlat (ami szerintem óriási butaság). Az, hogy mi lesz nehéz, az nagyban függ tőled, főleg egy ilyen szaknál. Bár általánosságban elmondható, hogy ha jók lennétek matekból és fizikából, akkor valószínűleg mérnöknek mentetek volna (no offense), szóval gondolom azokra kell jobban koncentrálnotok, de a közgazdászokat meg makroökonómiával, meg analízissel szokták szórni (azzal mondjuk a mérnököket is). Nekem pl msc-n a vállalati pénzügyek volt a legnehezebb eddig, és a biotechnológiát röhögve megcsináltam, de akik meg gazdasági bsc-ről jöttek, ők a biotechniológiával szenvedtek nagyon. Egyébként általánosságban 10 félév egyetemen töltött idő után azt tudom mondani, hogy ha tanulsz, akkor minden teljesíthető. Nem szabad hinni a felsőbb éveseknek, hogy ezt lehetetlen megcsinálni, meg midenki megbukik. Be kell járni előadásra (nyilván egy idő után majd te is fel tudod mérni, hogy mire érdemes és mire nem, de ezt neked kell eldöntened, nem másokra hallgatni), tanulni kell és akkor minden menni fog.
2015. júl. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a szak egy rakás kula.
2015. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!