Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolai kollégiumba asztali...

Főiskolai kollégiumba asztali pc-t vinni?

Figyelt kérdés
Még van 1 évem a középsuliból, de már most aggaszt hogy nincs laptopom. Egy középkategóriás gamergépem van, 22 colos monitorral... laptopot nem igazán akarok venni, de nem tudom jó ötlet lenne-e az asztali gépemet bevinni koliba. Szerintetek?
2015. júl. 28. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem jó ötlet, több okból sem. Az egyik legfontosabb ok a biztonság, a koliban simán lába kelhet az egész gépednek. Nem derül ki, melyik intézmény melyik kolijáról van szó, de a legtöbb koliszobában el sem fér egy asztali gép kényelmesen.

A másik ok pedig az, hogy milyen módon fogod hazacipelni minden egyes alkalommal, amikor hazautazol, aztán vissza? Csak mert nyilván rengeteg cuccod lesz rajta, amikre szükséged lesz, főként a tanulmányaid szempontjából, de amúgy is.


Szerintem vegyél laptopot, vagy ha nagyon nem akarsz, akkor valami kisebbet, pl. notebookot.

2015. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zola18 válasza:
NyF-en sokan használtak asztali pc-t, bár ott biztonságosan be lehet zárni az ajtókat. Hozzá tenném a laptopot is (sőt még könnyebben) is le tudják nyúlni. Kicsit macerás lesz a szállítása mert így hétvégente nem lesz otthon géped.
2015. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Zola18:

A laptopot jó esetben viszed magaddal, ha elmész a koliból, az asztali gép viszont marad, nem viheted egyetemre pl., így jóval egyszerűbb ellopni.

2015. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még van egy évem, szóval így lehet beszerzek egy laptopot.

Még nem döntöttem el melyik intézménybe jelentkezek. A legközelebbi is 1 órás útra van (tömegközlekedéssel), 35-40 km. Szerintetek mindennap 2 órát utazgatni az nagyon rossz? Azon gondolkozok bejárós leszek.

2015. júl. 28. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Láttam már rá példát, hogy valaki asztali gépet hozott, de lényegesen könnyebb ellopni egy laptopot szerintem is, én füzetbe írok, nekem az jobb, meg nálunk elég ritka ha valaki laptopot hoz be, de én mindig a koliban hagyom, de ez ellen meg zárni kell az ajtót.

Praktikusabb ha veszel, igen, már ha van rá pénzed, de szükséged lesz rá szerintem.

2015. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szintén a laptopra szavazok, én is akkor vettem, mikor egyetemre mentem. mindenképp megéri befektetni, mert a segédanyagok, sok feladat, stb. csak elektronikus úton érhető el, illetve rengeteg tananyag, beadandó lesz. Ezenkívül van sok feladat, amit csak gépen tudsz megcsinálni, suliba két óra közt simán meg tudsz rajta dolgozni, tanulni. Ha hétvégén hazautazol, Otthon nem tudsz mit csinálni, lemaradsz. meg már sok helyen nagy divat lett a laptopba való gépelés a kézi jegyzetelés helyett. sok előnyét lehetne még sorolni.

A mobilitás mellett még a helytakarékosság a nagy előnye, a koliszobák elég kicsik. A szobatársamnak is PC-je volt, kb. elfoglalta az én asztalom is...alig fértem el, eléggé idegesített...

egy jól megválasztott laptop bőven kitart egyetem alatt.

a lopás meg elég alpári dolog, főleg egyetemen, ahol elvileg intelligens emberek vannak... nálunk szerencsére nem volt ilyen a kollégiumba, igaz mindig zártuk az ajtókat, meg szerencsére volt kamerarendszer a folyosón. Én a biztonság kedvéért pár ezer Ft-ért kötöttem biztosítást 5 évre a laptopomhoz rongálás, lopás esetére.

2015. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!