Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Tudományegyetem...

A Szegedi Tudományegyetem tanulójaként bármelyik kollégiumot választhatom, vagy csak olynat, ami a tanulmányaim szeirnt illetékes lenne?

Figyelt kérdés

Most fogok kezdeni, mérnöki karon fogok tanulni, de nem akarok a mérnöki kari koleszba kerülni, mert nagyon távol van mindentől. Ilyenkor lehetőség van mást is megjelölni, vagy akkor is muszáj azt?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. júl. 31. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Majd kapsz erről egy tájékoztató, bár lehet már csak a netre utalnak. :D

Vannak összkari kolik, oda lehet jelentkezni meg a szakos kolikba. Szegeden pedig semmi nincs messze semmitől szerintem, a tömegközlekedés is elég jó.

A mérnök karos kolit nem ismerem, de összkariból leginkább csak a károlyiba kerülhetsz be reálisan nézve... az viszont finoman szólva lepukkant és túlzsúfolt, hiába van jó helyen. A kari kolik általában egész jók ahhoz képest.

Mondjuk most nem tudom, hogy alakul a létszám, de pár éve még jóval kevesebb férőhely volt, mint hallgató, így a többség albérletben lakott. Fél szemmel kezdd el nézegetni a kínálatot, esetleg beszélj össze szegedre kerülő haverokkal, hogy együtt lakjatok... ne utolsó pillanatban kelljen vadidegenekkel összeköltözni, ha mégse kapnál kolit.

2015. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Hivatalosan mindenki a saját szakjához tartozó koli(ka)t jelölheti meg. Ha ezek után az a kérdés, hogy "És nem hivatalosan?", akkor csak annyit tudok rá válaszolni, hogy nem tudom.:D


Az egyébként ne zavarjon, ha messze van, ugyanis Szegeden nagyon jó a tömegközlekedés (ráadásul ingyenes, ha államilag finanszírozott képzésre jársz).

2015. júl. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Ezerszer jobban jársz a Károlyival. Mérnökisként teljesen jó helyen van a számodra és az MK kolinál lepusztultabb nem lehet..
2015. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!