Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megosztanátok a véleményeteket...

Pattogatottsos kérdése:

Megosztanátok a véleményeteket a Pécsi Tudományegyetem Szabad bölcsészet szakáról?

Figyelt kérdés
Tényleg csak olyan írjon, aki ott, vagy a bölcsészkaron belül más szakon tanul Pécsett. Arra lennék kíváncsi, hogy milyenek a tanárok, az emberek, a diákélet stb.

2015. júl. 15. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Így ismeretlenül kérlek, hogy ne menj arra a szakra!! Mi szeretnél lenni?
2015. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Mi szeretnél lenni a jövőben? Az lehet, hogy ha szabad bölcsészetre mész, lesz egy diplomád és laza egyetemi éveid, évekig tanulod a semmit, de utána hova tovább? Sok bölcsészszak nagyon hasznos, én is bölcsésznek fogok tanulni. De a szabad bölcsészet? Láttál már olyan álláshirdetést, hogy szabad bölcsészt keresünk?
2015. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ööö. Bölcsészeti szakok önmagában jók. Például egy nyelvszak, azzal nagyon sok irányba lehet menni. Ellenben a szabad bölcsészetet nem ajánlanám. A mai világban az használhatatlan, még ha műveltebb is leszel tőle. Gondolj reálisan a jövőre, azzal nem tudsz jó életszínvonalat biztosítani magadnak.
2015. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
A véleményem egy szó: csürhe!
2015. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
szabad bölcsészeten belül egyedül a metafizika az, ami nagyon érdekes :)
2015. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Kis barátom, nagyon jól ismerem a munkaerőpiacot és a lehetőségeket. Ne menj erre a szakra. Nem b*szogatásból mondjuk.
2015. júl. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

ELTE BTK-s vagyok, törin, de most megyek angolra át. 2 osztálytársam is szabad bölcsészre ment, de megbánták. Rájöttek, hogy ezzel kb. a mekiben fognak krumplit sütni. Szóval ha jót akarsz magadnak, nem mész szabad bölcsészre.


Pécset viszont ajánlom, én egy kicsit bánom is, hogy nem oda mentem. Én sok jót hallok a PTE-ről, pláne diákélet szempontjából.

2015. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

"Pécset viszont ajánlom,"


Sajnos nem biztonságos a város. Egy hatalmas elgettósodó cigányputri az egész. Én örülök, hogy már nem nagyon kell ott lennem.

2015. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pécs egy nagyon szép, régi egyetemi város, kétségkívül pezsgő kulturális központ.

A szabad bölcsészet egy nagyon jó "keretszak", amin belül többféle dolgot lehet választani. Műveltebb, teljesebb ember leszel általa. Ezt a szakot elsősorban azoknak a humán beállítottságú leendő hallgatóknak ajánlanám, akik az érettségi után még nem tudták egyértelműen eldönteni, hogy mivel foglalkoznának szívesen, miben tehetségesek, mihez lenne kedvük.

A szabad bölcsész szak nem egy "munkaerőpiaci szakképzés", hanem egy igazi egyetem, aminek az elvégzése után biztosabb alapokon állva választhatsz más szakok (MA, PhD-t is beleértve) között.

2015. júl. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi értelme van oda jelentkezni? Mi akarsz lenni munkanélküli vagy közmunkás? Éhen szeretnél halni? Vagy már van jó állásod ez csak egy hobbi lenne?
2015. júl. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!