Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet ilyen szigorú a...

Hogy lehet ilyen szigorú a ponthatárt húzni az egyetemi jelentkezésnél?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam, aki minden tantárgyból 3-mas volt közép suliba 11-ik és 12-ik évvégén és beírtam érettségi eredménynek mindent 50%-ra, akkor összesen csak 210 pontot ér az egész. Magyarán 3,0 középiskolai eredmény és 3,0 érettségi eredmény mindössze csak 210 pontot ér az egyetemi jelentkezésnél. Szinte így csak 3,8 átlaggal lehet bejutni egyetemre, de az is még csak minimum ponthatár. Állami szakra csak négyesek kerülnek be az felel meg 300 pontnak. Amúgy pontszámítás fiktív nem saját eredményem. Enyém, azért jobb, de azt se éri el 280 pontot. Ami a legdurvább, hogy érettségi őszpontszáma 100 pont, ami azt jelenti miden tárgyból 100%. Régen megvolt, hogy hány százalékos eredmény hány pontot ér. Például egy hármas tanuló pontszáma, már volt 100 pont és akkor az ötösé 200 pont. Bezzeg most százat lehet kapni maximálisan. Meg annyi, hogy két választott tárgytantárgya szorzódik, de ez régen is volt. Tényleg idén, csak négyes tanulók jelentkeztek egyetemre? Ráadásul jövőre még szigorúbb lesz a rendszer. Komoly mi szükség van ennyire szétválasztani a társadalmat, amikor óriási különbség van gazdag és szegény között, már most is. Aki nem szerez diplomát, már húzhat is ki külföldre, ha nincs x milliója, hogy vállalkozást csináljon, mert szakmunkásként itthon, csak rabszolga lesz minimálbérért. Lehet Németbe vagy Angliába is lenézi a diplomás a melóst, csak ott ötszörösét fizetik, mint itt.

2015. aug. 1. 06:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Sokkal szigorúbb ponthatárt húznék meg...

Nem kell minden hülyének egyetemre mennie.

2015. aug. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
1#: Na az első Fideszes, már meg is jött.
2015. aug. 1. 06:42
 3/37 A kérdező kommentje:
Edulinon számoltam, csak megjegyzés.
2015. aug. 1. 06:44
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
én távolról sem vagyik fideszes, egy végtelenül liberális ember vagyok, de én is azt mondom, a felsőoktatás annak való, aki elér egy szintet. A közepes nem ez a szint.
2015. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
2#: Akkora egy marhaság az egész oktatás komoly szerinted az határozz meg egy komoly szakembert, hogy tanult középbe meg általánosba. Nagyon kevés összefüggés van kettő között. Főleg közép meg az egyetem között.Általánosnak, azért még van köze középhez, mert ott azt tanítják, mint általánosban csak sokkal több mident kell tudni és bonyulultabb dolgokat. A diploma is csak egy szakma nem biztos, hogy aki mindenből ötös volt, még érteni fog ahhoz, amibe bekerül. Középiskolában és az általános iskolában is csak az alap műveltséget tanítják az egyetemem meg egy komplex szakmát tanítanak. Nem sok köze van egymáshoz. Például: Jogi egyetem: Szerinted, aki oda megy tud, bármely jogszabályt tanítanak középbe vagy általánosba. Mérnöki kar: Tanítják középbe Schrödinger egyenlet bármely formáját. Bölcsészkar: Szerinted foglalkoznak vele, hogy te tudod valamelyik híres írónknak az önéletrajzot, amikor addig számodra teljesen ismeretlen filozófusok gondolkodását, társadalom modelljét kell megtanulnod. Közép általános felkészít erre? Régen szakmunkások is jelentkezhetek. Kommunizmust mondták el mindenek, akkor felvételit kellet írni, amire előre lehetet készülni, bárki jelentkezhetett, ha okos vagy művelt volt.
2015. aug. 1. 07:56
 6/37 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem Fidesz, hanem józan paraszti ész.

Aki nem képes egy érettségit 4-re megírni, az mit akar egy egyetemi vizsgán?

Elég kevés az esélye, hogy az érettségi nem megy neki, de majd a fősulit letudja.

2015. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
6#: Hülyeséget beszélsz egy négyes érettségi is kevés önmagába, ha többi gyengébb.
2015. aug. 1. 08:04
 8/37 anonim ***** válasza:
68%

És ezzel mi a baj?

A legjobbakból gyúr az állam, ez ilyen egyszerű.

Te balf asz vagy, aztán magyarázkodsz meg a kifogásokat keresed.

Hogy lehetsz annyira nyomorék, hogy nem bírsz 2*20 tételt megtanulni meg felkészülni az írásbelire?

Komolyan azt hiszed, hogy téged a felvételi választ el a diplomától?:D

2015. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb egyetemre bekerülni szinte gyerekjáték, írsz egy jó emeltet meg közepet és máris 400 pont körül vagy. Aztán az első félévben a társaság több mint fele bukik meg valamiből. Ők átlag arra jók, hogy akik figyelnének és tanulnának azokat hátráltatják, amikor az első sorokban minden órán valami szar flash játékkal játszanak. Tényleg magasabb ponthatár kéne, hogy az ilyenek ne kerüljenek be.
2015. aug. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező,


A középiskolás/gimis tananyagot nem túl nehéz minimális (napi 1 óra összesen) tanulással 5-ösre kipörgetni..

Aki kicsit gyengébb képességű, még azok is képesek erre kis rátanulással (+1-2 óra naponta)..

5-ösnél rosszabbat csak az kap, aki az egészet lesz*rja, ezért ha egyetemre készülsz az a minimum, hogy legalább "begyűjtöd az ingyenpontokat" amit csak úgy hozzád vágnak az intézmények, hogy megfelelő pontszámmal kelhess versenyre a többi jóképességű/kitartó emberrel...

2015. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!