Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan úszhatnám meg gimnázium...

Hogyan úszhatnám meg gimnáziumban a tesit?

Figyelt kérdés

nagyon béna vagyok tesiből, egyszerűen a legegyszerűbb dolgokra is képtelen vagyok, akármennyit gyakorlok rá, és ráadásul gimiben külön lesz fiúknak és lányoknak, így gondolom a fiúknak sokkal keményebb lesz:/ hogyan úszhatnám meg?:S

14/F


2010. márc. 7. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 10.-es gimis vagyok.Nekünk is külön van a tesi.Kilencedikben az ofő-aki egyben a tesi tanár-ajánlotta,hogy jövőre menjek gyógytesire.Már nem nagyon emlékszem,hogy mi történt ezzel kapcsolatba.Az indok az volt,hogy ha az órára bejön egy ellenőrző ember és meglátja,hogy én hogyan tornázok,az nem lesz jó az ofőnek.

Úgyhogy én se vagyok annyira jó tesiből.

Talán a gyógytesi lehet a menekülő útvonal,ott(legalábbis nálunk) bemelegítésként futás,majd sétálva gyakorlatok vannak.Majd elő kerül a polifom( nem tudom,hogy kell leírni) botot/súlyzót/labdát(volt már medicinlabda is,akkor párban kellett lenni) kell elővenni.Valamikor bordásfal kell a gyakorlatokhoz,van,amikor függeszkedni kell.

2010. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen súlyos gerincproblémád, ami miatt gyógytornára szorulsz, akkor nincs kibúvó az iskolai torna alól.

Ne tarts előre a tesitanártól, hogy majd titeket keményebben fog, ez nem aranyszabály, lehet, hogy sok sportjátékot tanít majd, és élvezni fogod az órákat. :) Mondjuk én lány vagyok, de gimiben a fiúk az alap gyakorlatok mellett szinte mindig fociztak vagy kosaraztak, amíg mi gerendáztunk vagy futottunk :)

2010. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 FFDP ***** válasza:
100%

A mi giminkben tök laza a tesi (más nem). Figyelj, emiatt ne parázz, a lényeg, hogy a tesi tanár lássa, hogy érdekel a dolog, légy fegyelmezett.

Hacsak nem egy ilyen tanárt kapsz, értékelni fogja:

http://www.youtube.com/watch?v=8qjx5vHD90Y :D

2010. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát szerezz egy igazolást az ortopédiáról első évben. Aztán ha szerencséd van utána nem kérik többet. Én négy évig nem tesiztem pedig semmi bajom nem volt. A másik lehetőség, hogy ha verseny szerűen sportolsz és van napi szinten edzésed, akkor meg lehet beszélni a tanárral, h. ne kelljen bejárnod az órákra. Azért lehetőleg a sport ne sakk v. bridzs legyen. :D
2010. márc. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg használd ki, hogy tiszta lappal indulhatsz, igyekezz, hátha megtalálod a neked való mozgást. Később bánni fogod, hidd el, ha most kihúzod magad a tesi alól. Akkor fog újra eszedbe jutni, mikor nem bírsz a busz után futni, renyhék az izmaid, löttyedt a tested, mindentől hízol, fájós derékkal ébredsz, görbén ülsz, stb., stb. Most még el se tudod képzelni, de tapasztalatból beszélek és nagyon bánom, hogy nem szedtem fel magamra tizenévesen több izmot és jobb erőnlétet, s hogy a sport nem épült be a napi programomba. Nehéz ezen most változtatni.

32/n

2010. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

utolsónak: köszi, de írtam, hogy akármennyit gyakorlok rá, akkor se leszek jobb.:S

szóval a tesi és én az teljesen két külön dolog, sajnos. mert végülis ha ilyen röplabda, vagy egyéb lenne, az menne, de talajgyakorlat, kötélmászás, fejenállás, ezek egyáltalán nem mennek.

2010. márc. 8. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is béna vagyok, de igyekeztem, és minden évben megkaptam a hármast. Inkább ismerkedj meg előre a tornatanárral!
2010. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Akkor mi a helyzet ha enyhe gerincferdülésem van orvosi vizsgálat után kiderült, de az orvos nem adott felmentést tesire?

Igaz hogy 4es lettem elsö félévben, de nem szeretnék tesizni, legföképp az átöltözés miatt..

2010. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 FFDP ***** válasza:
48%

"legföképp az átöltözés miatt.."


Jajj, hagyjuk már. A gerincferdülésed miatt? Nem tűnik fel senkinek, le se szarják. Tuti van az osztályodban hájas gyerek, az is átöltözik, gondolj erre :D Vagy menj el a budiba és gyere ki átöltözve, nem tűnik fel senkinek.

2010. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!