Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem 1. szemeszterér...

Orvosi egyetem 1. szemeszterére milyen könyvek kellenek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 01:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De azért köszi szépen!:))
2015. aug. 8. 01:23
 12/20 Saavedro ***** válasza:
100%

Na mindegy, amúgy nekem sincs. Első két szemeszterben majd molsejtbioszra kell ez a könyv:


[link]


Remélhetőleg Szeberényi jó sok előadást fog nektek tartani, ő egyértelműen az élvonalban van. Molsejtet NAGYON tanulj, én minden előadást rögzítettem, majd még egyszer visszahallgattam és aprólékos jegyzetet készítettem. Az első szemeszter legnehezebb tárgya. NAGYON nagy hülyeség, mégis sokszor elkövetik, hogy amikor bejön az anat és a szövet-és fejlődéstan, akkor elhanyagolják. Mindkét szemeszterben 3 ZH-t írtok, a 4. 7. és 10. héten (tehát három hetente), majd a 15. héten egy félévzáró tesztet. Erre NAGYON készülj fel, ez beleszámít a vizsgába! A ZH-k pontátlagai meg beleszámítanak a félévzáró tesztbe! MINDEN gyakorlaton és szemináriumon vegyél részt, mert ezt is pontozzák (ami szintén beleszámít a félévzáró tesztbe!). A gyakorlatokra kell vásárolni gyakorlatos jegyzetet, minden gyakorlatra vonatkozóan vannak feladatok. Ezeket ott helyben, vagy otthon is megcsinálhatod, de a gyakorlatvezetőnek látnia kell, csak ezután írja alá az adott gyakorlatodat. Minden aláírásnak szerepelnie kell, hogy teljesítsd a félévet.


Biometriából is van tankönyv, kettő is, egyiket sem nyitottam ki sosem, a gyakorlatos jegyzetekből át lehet menni simán (de nagyon tipp-topp legyen az a jegyzet!). Sajnos én Pótónak kb. az első 2-3 előadásán bírtam bentmaradni, utána feladtam.


Orvosi kémiából nincs tankönyv. Az előadásokat vágjad és a heti labortesztek kiskérdéseire szépen készülj fel. Ha penge voltál középsuliban kémiából, akkor most egyelőre nem sok újdonság lesz. Két ZH lesz, talán a 6. hét és a 12. hét környékén. Persze segítenek felkészülni. A kémiások nincsenek a toppon, de Te rendszeresen tanulj kémiát! Nagyon fontos, nálunk van olyan, aki nagyon penge, de 2. szemeszterben jót koppant, amikor azt hitte, hogy elég a középiskolás kémia!


Számolós feladatok itt is lesznek, de röhejesen könnyűek, ahhoz képest, ami érettségiin van. Persze lesz újfajta számolás (pl. ozmózisnyomás, stb.) is. Ugyanúgy könnyűek.


Orvosi Etikán szintén nem volt könyv, a kötelező irodalmat majd feltöltik nektek, én, őszintén megvallva egy büdös szóra nem emlékszem, volt, hogy órán elaludtam. :D Nálunk Dr. Jakab Tibor tartotta és egy teszt volt a 'vizsga', amit egymásnak javítottunk.


Orvosi kommunikáció előadásokra járj be, mert lesz egy teszt, ha azon nem mész át, nem teljesítetted a félévet, igazán nem kérnek sok mindent. A gyakorlatokon is inkább szituációs játékok mennek, én szerettem.


Közegészségtan. Na ha valaminek, hát ennek a létjogosultsága ERŐSEN vitatott. Most a második szemeszterben előadásra kb. ZÉRÓ ember ült be, elsőben azért még beülünk (de minek). A prof. amúgy jófej, de még egy másik tanár is konkrétan azt mondta róla hogy ritka nagy balfhasz volt a suliban is. A gyakorlatokon figyelj oda. Remélhetőleg nektek Berényi Károly fogja tartani a gyakorlatokat (úgy néz ki, mint Sheldon Cooper), ő normális és jófej. Csak a második szemeszterben lesz tankönyv és akkor sem lesz rá szükséged.


Biofizikát érdemes legalább annyira tanulni, mint a molsejtet. Könyv nincs, viszont kell egy gyakorlatos jegyzet (megvásárolható). Minden egyes gyakorlatra az adott fejezetet/témát ki kell dolgoznod a füzetedbe a gyakorlatos jegyzet alapján. Ez kulimunka, mi mindig pénteken csináltuk, hogy hétvégén tanulni tudjunk. Előadásokra járj be, figyelj, jegyzetelj. Ne hanyagold el, mert erre épül az élettan, biokémia, stb.! Emellett pl. megérted a pulzoximetriát, vérnyomásmérést, fotometriát, ezek NAGYON hasznosak! Tőlem a kórházi ápolástani gyakorlaton kérdezte egy beteg, hogy hogyan működik a pulzoximéter. :D


Orvosi Antropológiára szintén nem kell könyv. Az előadó nagyon jó fej és ritka értelmes, nem olyan, mint a Közegészségtanosok, hogy 'az ő tárgya világmegváltó'. Az előadásai jók, sajnos maga a tárgy nem túl kedvelt, bár a vizsgatételek érdekesek.


Orvosi Terminoógia. Egy HALOM szar, én nagyon utáltam. Egy NAGYON NAGYON kis latin tudást szerzel, pár szó, meg a birtokos eset fog megmaradni, ennyi. Az előadásokon katalógus van, magának az előadásnak SEMMI értelme, még az előadó szerint sem! A diákok persze százával írják fel egymást. Az előadó fogja nektek tartani a heti szemináriumokat is, az ő tankönyvét kell megvásárolnotok (Takáts Zsuzsanna). A szemináriumokon én nagyon gyötrődtem, mert tanárnak eléggé szar (pl. a csoportnak együtt, hangosan fel kellett olvasni a latin ABC-t! Mint valami szekta...). Emberileg amúgy nem vészes, csak mint tanár...


Két ZH-tok lesz. Nem tudsz mit csinálni, beseggeled a szavakat, nemeket, különböző alakjukat, megtanulod a birtokos esetet, stb. Szerencsére csak egy féléves. Nem kötelező, viszont elektív kreditet kapsz érte és első félévben mindenki felveszi. Az anathoz annyira nem ad segítséget szerintem.

2015. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,rengeteget segítettél!:)
2015. aug. 8. 22:40
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Orvosi terminológiát MÉG VÉLETLENÜL SE VEDD FEL! :-D Alapszabály egyetemen, hogy csak olyan tárgyat veszünk fel az elektívek fakultatívak közül, ami vagy érdekes és szívesen foglalkozol vele, vagy ingyen kredit, tehát minimális befektetett energiával ötöst kapsz, vagy nagyon hasznos, és megkönnyíti valamelyik kötelező tárgy tanulását. Az orvosi terminológia egy rakat trágya és semmire nem jó, anatómiához sincs sok haszna.


Ötödév végére 34 elektív kreditednek és 18 fakultatív kreditednek kell lennie. Minden szemeszterben MINIMUM 30 kreditet érdemes felvenni, maximum nincs én általában 31-32 kreditet szoktam, mert így jobb lesz az ösztöndíj, mert azt 30 kreditre számolják.


Írok pár jó kurzust:

Elektívek:

A

LAPFOGALMAK ÉS KÖZLÉSI FUNKCIÓK AZ ANGOL ORVOSI SZAKNYELVBE

Angol kurzus, nem nehéz, a nyelvi kurzusokat alapból érdemes megcsinálgatni, mert kell majd szaknyelvi nyelvvizsgát csinálnod, de a kurzusok tökéletesen felkészítenek rá ingyen és bérmentve sőt még kredit is jár értük.


A BIOFIZIKA FIZIKAI ALAPJAI

Gimis fizika. Felzárkóztató kurzus azoknak akik nem fizikával jöttek, kicsit uncsi, de nem igazán nehéz, ha fizikával mész ingyen kredites kurzus.


BIOFIZIKA SZEMINÁRIUMOK


Ezen én nem voltam, de a biofizika előadásokat beszélik meg. Hasznos lehet a kötelező tárgy megértéséhez.


EGÉSZSÉG SZOCIOLÓGIA


A téma vagy érdekel, vagy nem, de nekem nagyon ingyen kredit szagú kurzusnak tűnik. A Füzesi Zsuzsa tartja, aki hatalmas arc.


JELNYELVI KOMMUNIKÁCIÓ AZ ORVOSI PRAXISBAN

Hát kemény dió, én felvettem és háát vegyes érzelmeim vannak. Érdekes téma, érdekes órák, de folyamatos tanulást igényel, és iszonyatosan bénán volt anno megszervezve. Ó, siketek is tartanak órát, nagyon jó fejek. :-)


MOLEKULÁRIS SEJTBIOLÓGIAI KÍSÉRLETEK

Én felvettem nekem tökre tetszett ötös is lett, de nagyon sokan utálták ezért nem igazán ajánlom. Kísérletek nincsenek csak kísérletek tervezése és megbeszélése. Sejtbioszhoz hasznos.


ORVOSI TERMINOLÓGIA

NE VEDD FEL!!!


SZAKSZÖVEGALKOTÁS ÉS SZAKNYELVI MŰFAJOK AZ ANGOL ORVOSI SZAKNYELVBEN

Jó angol kurzus.


AIDS ÉS STD PREVENCIÓS KURZUS

Hááát a franc tudja, nekem anno tetszett,de szerintem mégkorai első szemeszterben, amúgy ingyen ötös.


Fakultatívak, na itt baromi sok van szemezgess a listából és írd le, hogy mi az ami tetszik, és ha akarod megírom, hogy jó-e.


[link]

2015. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Saavedro ***** válasza:
Van még a molekuláris medicina is, asszem az is elektív és Szeberényi tartja.
2015. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Ó és fizikából és kémiából VAN tankönyv az más kérdés, hogy ki használja és ki nem, szerintem a kémia tök jó például, de ha emelt kémiával mész akkor első szemeszter kémia nem lesz probléma.


Ami a kolit illeti a Balassa az ORVOSIS koli, és hidd el az orvosis koliban akarsz lakni! Baromi kellemes tud lenni amikor nem tudsz tanulni az idióta, FEEK-re meg egyéb büfé-ruhatár képzésekre járó alkoholista bunkó állatok miatt. A Balassában (B kolinak is hívják) vannak bulizós (5-6.) és csendesebb szintek is, szóval mindenki megtalálja a neki megfelelőt. Ami a lelakottságot illeti, azt ki nem szarja le?! Nem attól lesz jó egy koli, mert maga a hilton, hanem az emberektől akik lakják. Egyébként folyamatosan újítanak valamit, de valóban nincs túl jó állapotban. A szobák nagyon kicsik. NAGYON. Befér két ágy, egy asztal, van egy beépített szekrény és még befér egy hűtő más már nehezen, mondjuk nekünk volt elektromos sütő, mikró, TV, főzőlap minden a szobában, de vicces volt. Komoly lakberendezői tehetség kell a hely maximális kihasználásához. Értelemszerűen a szobák kétágyasak. A vizesblokkok korrektek, szintenként van egy női és egy férfi kivéve a földszinten, mert ott van egy férfi blokk, egy női zuhanyzó és egy a lakók által önkényesen koedukált és egykori női wc (szinte full fiú szint, és a női blokk van közelebb). :-D A szobákban nincs vizesblokk, csak egy csap.

Internet van, wifi és vezetékes is, a vezetékest célszerű használni, mert a wifi vagy működik, vagy nem. Kábeltévé is van, pontosabban az én szobámban volt. Konyha minden szinten egy van, általában hatalmas disznóól jellemzi őket, de azért lehet őket használni. Még én srácként is gyakran főzőcskéztem. Van több tanuló is, de én hat év alatt egyszer nem használtam őket, mert a szobámban tanultam, és van mosókonyha is, tehát ha hozol ruhaszárítót, akkor ki tudod a cuccaidat mosni. Van biciklitároló is, de tűnt már el belőle bicikli, szóval lánc az kell. Ha hozol biciklit, minimum három ujjnyi vastag titánium, elvághatatlan TEK-hez bekötött, congenitálisan hiperpigmentált követő rakétával felszerelt lakatot hozzál hozzá. Pécsen nagyon sok a cigány a rosszabbik fajtából. Óvatosnak és elővigyázatosnak kell lenni.


A kolidíj, 12000 Ft per hó. A legolcsóbb a városban, sőt lehet, hogy elsősként kedvezményt is kaptok rá. Persze az állapota is rosszabb mint a többié, de szerintem nem mindegy hogy havi 12 vagy 18-20 ezer forintokat kell kifizetni.

2015. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Van még a molekuláris medicina is, asszem az is elektív és Szeberényi tartja."


Megnéztem érdekesnek hangzik, de nem biztos, hogy könnyű, de biztosan hasznos. Egy bibi van csak vele, tavaszi szemeszteres tárgy nem pedig őszi. :-D

2015. aug. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Bocsi még nagyon zavaros a dolog,mi pontosan a különbség az elektív meg a fakultatív kredit között?


Kolesz : 350 km-re lakok Pécstől úgyhogy biztos nem fogok túl gyakran hazajárni,muszáj lesz ott mosnom,szóval akkor szárítót mindenképp vigyek? :) Vasalódeszkát,vasalót is? És otthagyhatom a mosókonyhában?


Nagyon-nagyon köszönöm nektek a segítséget,gépről megnézem majd amit linkeltél kedves első ! :)

2015. aug. 9. 23:06
 19/20 A kérdező kommentje:
Jaaaj,és az ösztöndíj : mennyit kapsz te,milyen átlaggal?:))
2015. aug. 9. 23:06
 20/20 A kérdező kommentje:
Még egy kolesz,bocsi : mekkora szokott lenni a túljelentkezés a Balassába,nem tudod? Vagy mennyivel kell a ponthatár felett lenni kb,ha tanulmányival akarok bejutni? A szociális elbírálásban így előzetesen 28 pontom van az 50ből,de az egyik igazolást csak szerdán kapom meg,és péntek a határidő,nem biztos hogy odaér...Akkor csak 22.
2015. aug. 9. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!