Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mibe szoktatok...

Egyetemen mibe szoktatok írni? Hogyan rázódtatok bele a vizsgaidőszakba elsősként?

Figyelt kérdés
Már előre félek:D

2015. aug. 6. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A4-es spirálfüzetbe, vonalas vagy kockás.
2015. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor hogy... Elsőben előre kinyomtatott előadásjegyzet / diasor szélére jegyzeteltem + füzeteim voltak (sima A4 méretű)

Aztán rászoktam azokra a széttéphető spirálosokra, amiben lefűzhető lapok vannak, de vége felé volt hogy csak vettem egy adag A4-es nyomtatópapírt és azokra írtam, aztán otthon kilyukasztottam és lefűztem.


Szerintem teljesen mindegy, hogy mire írsz. Úgy csináld, ahogy neked kényelmes. Én azért szoktam le a rendes gimis füzetekről, mert utálok iskolatáskát összekészíteni, hogy melyik napra milyen füzet + cipelni is gyűlölöm xD

2015. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
füzet
2015. aug. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdemes bejárni előadásokra... gyakorlatra meg kifejezetten ajánlott ha el is akarod végezni a szakot:D Az első vizsgaidőszaktól én is paráztam kicsit, aztán rágyúrtam az első vizsgára, sikerült. Ezután már optimistább voltam.
2015. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A4 papír, lefűzve.

Folyamatos készülés volt a legjobb megoldás. Így vizsga időszakban szabad voltam

voltam.

2015. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Ebben az évben rendesen négyzetrácsos füzetekbe írtam mindent, de most tervbe van véve, hogy külön lapokat veszek és tantárgyanként/félévenként lefűzöm egy mappába.


A vizsgaidőszak pedig... hát az érettségi kutyafa**a volt ehhez képest. Nem volt könnyű, de végól erőt vettem magamon és átlendültem azon a holtponton, amin az érettségi sem tudott átlendíteni. (érettségire ha napi egy órát tanultam, akkor már teljesen elegem volt az egészből és inkább ráhagytam, bárhol is tartottam; a vizsgaidőszakban pedig sikerült elérnem, hogy fél napokat is át tudjak tanulni nagyjából egy huzamban)


Amúgy szerintem amennyivel nehezebb lesz az egyetem a középiskolánál, annál jobb is, egyetemistának lenni király dolog :D

2015. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én leginkább semmibe sem írok, előadásokat első pár napban látogatom, megállapítom hogy továbbiakban nincs kedvem bemenni rájuk, meg amúgy is vannak jó jegyzetek neten, azokból eddig mindig sikerült jól felkészülnöm mindenre. vizsgaidőszakba meg nem lehet belerázkódni, leginkább csak beletörődni, hogy ha nem akarsz kihullani akkor kegyetlenül sokat kell tanulni (kivéve persze ha folyamatosan tanulsz napról napra, akkor lehet egyszerűbb)
2015. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A franciakockás spirálfüzeteket szerettem a jegyzeteléshez.


A vizsgaidőszakot pedig idővel meg lehet szokni szerintem. Mindig volt egy listám, miket kell még teljesíteni (beadandók, vizsgák), és jó érzés volt kipipálni, amin túl voltam. Korábban már leírt jó tanács, hogy érdemes nem ellógni a szorgalmi időszakot, mert akkor aztán tényleg kemény másfél-két hónap alatt behozni a lemaradást.

2015. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima A4-es nyomtatópapírra, vagy perforált kockás füzetből kitépett lapokra.
2015. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!