Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságügyi orvosszakértővé...

Igazságügyi orvosszakértővé válás útja. Hogyan is működik?

Figyelt kérdés

Addig tiszta a kép, hogy: -gimi jó jegyek magas %..stb

-6 év orvosi.... ezután..

Van igazságügyi orvostan szakképzés vagy mondjuk pl. elmegyek patológusnak 4 év alatt szakorvos leszek és csak utána mehetek orvosszakértőnek vagy az egyetem után egyből szakosodhatok arra?



2015. aug. 8. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Van külön szak, nem kell patológia.
2015. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem kellenek a jó jegyek, foglalkozz ami érdekel, egyébként csak azokból a tárgyakból kell jó érettségi amivel tovább tanulsz


sokan csinálják, hogy érettségi után fogják magukat és önállóan 1-2 év alatt csinálnak egy oda elég biosz kémia emeltet és már fel is vannak véve

ezzel szemben neked ott a tanár az iskolában, akik ha neki állsz önállóan tanulni biztosan örülni fognak ha segíthetnek is

2015. aug. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem vagyok mindenből nagyon jó csak biológiából meg kémiából. A többi az olyan 4-es.
2015. aug. 9. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:

A biosz kémia jó eredmény pont elég is. Írsz egy jó érettségit, duplázol és felvesznek. Angolból még nem árt a minimum közép nyelvvizsga. Az értelmetlen bölcsész baromságokból (töri és társai) meg jó a kettes is.

A képzés úgy néz ki, hogy lenyomod a 6 év orvosit, negyedévtől már célszerű kacsintgatni az Igazságügyi Intézet felé, felvenni a kurzusaikat, TDK-t kezdeni náluk stb. Aztán hat év orvosi után jön a szakképzés, ami ezen esetben 5 év, de erre az időre már jár fizetés.

2015. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen egyébként mennyit keres egy orvosszakértő rezidens és egy szakorvos. Az USAban Angliában tudom hogy nagyon jól és nálunk?
2015. aug. 10. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

250 ezer körül

hasonló végzettségűek körében ez egyébként kevésnek számít, de hát állami alkalmazottnak lenni már csak ilyen

2015. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Debreceni Egyetemen tanultam, 6 év orvosi után jött az 5 éves szakképzés, ebből 2 évet itt végeztem és 3 évet az Államokban tanultam.
2015. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is a DOTE-ra készülök :)
2015. aug. 27. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!